Ana sayfa Kendin Yap DIY Dergileri Yeniden Dönüştürmenin 6 Yolu

Dergileri Yeniden Dönüştürmenin 6 Yolu

Merhaba kızlar, evinizde bulunan eski dergileri çok yaratıcı yöntemler ile kullanışlı bir hale getireceğiz. Dergileri kullanışlı hale getirmenin 7 yönteminden bahsedeceğiz.

ÖĞRENCİLER İÇİN EL İŞİ

Eski dergileri değerlendirmenin eğlenceli bir yolu; onları okul öncesi eğitim alan oyun gruplarında el işi malzemesi olarak değerlendirmek. Çocuklar dergileri kesip biçmeye ve üzerlerine eğlenceli resimler yapıştırmaya bayılırlar. Okullar ve öğrenci grupları bu dergilere her zaman ihtiyaç duyarlar bu yüzden istemediğiniz dergileri buralarda değerlendirebilirsiniz.

BAŞKASINA VERİN

Bir dergiyi okuyup bitirdiğinizde başkasına verebilirsiniz. Aynı şekilde o da başkasına verebilir. Böylece arkadaşlarınız ile sizin aranızda böyle bir dergi değiş tokuşu sağlayabilirsiniz.Ya da hastanede çalışan bir arkadaşınız varsa, okuduğunuz dergileri ona verebilirsiniz. Sırasını bekleyen hastalar sıkılmamış olurlar.

KOLEKSİYONCULAR

Eğer az rastlanır dergilere sahipseniz,bu koleksiyoncuların ilgisini çekebilir. Bu yüzden bu pazarı araştırabilir ve dergilerinizi satabilirsiniz. En azından biraz nakit paraya dönüşmüş olurlar.

KAPLAMA

Çocuklar neden eğlenirler? Onlardan ilham alın ve ayakkabı ya da başka şeyler koymak için kutuları kaplayın. Hatta yenilenmesi gereken eski bir mobilyanız varsa, dergi sayfalarıyla kaplayabilirsiniz.

İLHAM TAHTASI

Neden bir ilham tahtası oluşturmuyorsunuz? İlham tahtaları çok farklı amaçlar için yapılabilir. Belki ev dekorasyonu yapmak istiyorsunuz ve fikir biriktirmek istiyorsunuz. Ya da ilhama ihtiyaç duyan bir terzisiniz. İlham tahtası; gelecekte yapılmak istenen projeler için aklınıza gelen her türlü fikir, resim ve fotoğraf gibi materyalleri duvara tek bir pano halinde astığınız tahtadır.

ÜCRETSİZ SAHİPLENDİRME

Dergileriniz koleksiyoncuların ilgisini çekmemiş olabilir ancak bazı araştırmacılar ve yazarlar bu tip dergilere ihtiyaç duyabilirler. Ya da el sanatları için, öğretmenler bunlara ihtiyaç duyabilirler. Tek yapmanız gereken ilan vermek ve eski dergilerinizi ücretsiz dağıtarak, onları kullanışlı hale getirmek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here