Ana sayfa El İşleri Pipetle Limon Çekirdeği Yapılışı

Pipetle Limon Çekirdeği Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Pipetle Limon Çekirdeği yapılışını anlatacağız. Ben limon çekirdeğini pipetle yapıyorum ve ilk başlarda bu modeli yaparken çok zorlanmıştım alıştıktan sonra yapımı oldukça kolaydır. Fazla vakit kaybetmeden yapılışına geçelim.

Pipetle Limon Çekirdeği Yapılışı
Pipetle Limon Çekirdeği Yapılışı

Kısım 1: Yukarıda resimde gördüğünüz üzere pipetimizin üzerine iğnemizi yerleştirerek ip ile saralım. Ben toplam 25 kere sardım daha dolgun istiyorsanız daha fazla sarabilirsiniz. Sarma işlemini bitirdikten sonra en önemli işleme geliyoruz. İğne ile ipi doladığımız yerden hemen iğne ile pipet’in arasından ipimizi geçiriyoruz. (video’da 1.50 saniyeden detaylı inceleyebilirsiniz). Özellikle bu bölümü videodan izlemelisiniz.

Limon Çekirdeği Yapılışı
Limon Çekirdeği Yapılışı

Kısım 2: İğnemizin üzerine 15 kere sardıktan sonra iğnemizin üzerindeki ipi aşağıya kadar çekerek oradaki boştaki ipi serbest bırakın. Bu bölümde düzeltme yaparak iyicene çekiyoruz. Devamında alttaki ipimizi kesiyoruz ve pipetimizden çıkartıyoruz. Bu noktada pipetimizden çıkardığımız delikten iğnemizi geçiriyoruz. Aynı şekilde iğneden geçen yeri elimiz ile tutarak 10 kere sarıyoruz.

Kısım 3: İğnemizdeki doladığımız yeri yavaşça çekiyoruz. Özellikle düzeltmemiz gerekmektedir. Dolayarak düzeltmek en doğru yapım şeklidir. Ayrıca sıkıştırmaya devam ediyoruz ve diplerindeki fazla ipleri kesiyoruz. Bu bölümden sonra videomuzu takip etmenizi öneriyoruz.

Pipetle Limon Çekirdeği Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here