Ana sayfa Örgü Modelleri Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı

Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Çengelli İğne İle Yelpaze Yapılışını anlatacağız. Çengelli İğne ile Yelpaze Yapımı hakkında tüm merak ettiklerinizi hem resimli hemde videolu olarak sizlere anlattık. Yelpaze modelini yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut bu noktaları videomuzda bulabilirsiniz. Ayrıca yaparken takıldığınız noktaları sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Gereken Malzemeler

  • 1 adet yazma (biz kurdele kullandık)
  • Oya ipliği 2 adet (2 farklı renk)
  • Kilit kısmı kesilmiş çengelli iğne
  • Makas
  • İğne

Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı Resimli

Oyamızın yapılışına geçebiliriz, oyamızın düz durması açısında bir sıra zürafa yapıyoruz. Kilit kısmı kesilmiş olan bir çengelli iğne yardımı ile oyamızın yelpaze kısmını yapmaya başlıyoruz. İlk olarak çengelli iğnemize bir düğüm atarak başlıyoruz. Ardından sağdan sola olacak şekilde 5 kez ipi çengelli iğneye doluyoruz.

Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı
Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı

Dolama işleminin hemen ardından ipi 2 kez iğneye dolayarak bir düğüm atıyoruz. (sağlam olması için iğneyi 2 kez dolayın). Toplamda yelpazemin 3 parçadan oluşuyor. Yani aynı işlemi 2 kez daha tekrarlıyoruz.

Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapımı
Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapımı

Yelpazemiz bittikten sonra alt kısmı oluşturan tekli kelebek kanadı yapıyoruz. Üç tane zürafa yapıp yelpazemizi sabitlemeye geçiyoruz. Çengelli iğneden dikkatlice motifimizi çıkarıp, bozmadan iğneyi halkaların içinden geçiriyoruz ve sıkı bir düğüm atarak alt kısmını dar olacak şekilde biçimlendiriyoruz.

Ve örgünün sonuna geliyoruz. Videomuzu izlerseniz detayları görebilirsiniz. İyi seryirler.

Çengelli İğne ile Yelpaze Modeli Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here