Ana sayfa Örgü Teknikleri Videolu İşkembe Örneği ve Yapılışı

Videolu İşkembe Örneği ve Yapılışı

Kolay İşkembe Örneği

Bir önceki konumuzda, videolu örgü modeli tekniği olarak “Ajurlu Badem Yapılışı” nı sizlerle paylaşmıştık.  Bu konumuzda ise yine Arzu hanımın anlatımıyla “Kolay İşkembe Örneği Yapılışı” nı paylaşacağız.  İşkembe örneği yapılışını yine konumuzda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

Hanımlar işkembe örneğinin yanında farklı örgülerde yapmak isterseniz, çocuklarınız için oyuncak amigurumi yapımını da kesinlikle öğrenmelisiniz. 🙂

Amigurumi oyuncak yapımında örgü teknikleriyle ilgili konuları sitemizde yayınlamaktayız. İlgili “Amigurumi” kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Kolay İşkembe Örneği Nasıl Yapılır?

İşkembe örneği tekniğiyle ilgili sorularınız olur ise konunun sonunda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz. Kızlar sizlere en kısa sürede yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 🙂

Ön Sıra Yapılışı

İlk ilmeğimizi alıyoruz, ikinci ilmeğimizi ters örüyoruz. Üçüncü ilmeği almadan sağ şişe alıp bir dolayıp tekrar ipi öne getirip ters örüyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

Arka Sıra Yapılışı
Kenar ilmeğimizi ördükten sonra önde ters ördüğümüzü yeniden ters örüyoruz. Dolama olarak alıp ve boş olarak aldığımız ilmeği tersten birlikte alıyoruz. Arka sıra hep ters örülmektedir.

Kolay İşkembe Örgü Modeli
Kolay İşkembe Örgü Modeli

İşkembe Örgü Modeli Yapılışı Video Anlatımı

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here