Ana sayfa Firkete Örgü Modelleri Firkete Oyası Örnekleri

Firkete Oyası Örnekleri

Dalgalı Firkete Örgü Modeli

El işi ülkemizde ve kültürümüzde çok fazla kullanılan bir yöntem olmaktadır. Bazı bayanlar hobi için el işi yapsalar da bazıları ise bunu bir mesleğe dönüştürmektedir. El işi geçmişten günümüze değin gelmeye devam edip el emeği olduğundan dolayı önemini hiç yitirmeyip moda olmaya devam etmektedir. Firkete Oyası Örnekleri de modası geçmeyen el işi örnekleri arasında yer almaktadır.

Firkete yöntemi oya işlerinde ve şallarda kullanılan, bazen de yelek ve hırka yapımında rastladığımız bir modeldir. Geçmişten beri tercih edilen birçok bayanın yapmasını bildiği, kullanmasını ise sevdiği modeldir. Firkete ile yapılan oyalar görünüm açısından hoş olduğu gibi, kullanışı açısından da kolaydır. Firkete oyaları ile siz de güzel işlemeler yapabilirsiniz. Firkete usulü kullanarak yapılan oyaları birçok alanda ve eşyanızda kullanabilirsiniz. Bazen dekoratif amaçlı kullanılan bu örnekler, bazen de kıyafet tamamlayıcı bir aksesuar olarak tercih edilmektedir. Her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, konulduğu yere asalet ve hoş görüntü katan oyaları siz de mutlaka tercih edin ve yapmaya başlayın.

Firkete modeli emek isteyen bir uğraş olduğundan dolayı duruşu için de hakkını veren bir yapıya sahiptir. Yazmalarınızın kenarına dikebileceğiniz gibi, yastık başlarınıza, sehpalarınıza ya da salon dekorasyonuna bazı ürünler yaparken de bunu kullanabilirsiniz. Firkete oyası modelleri arasından bir seçim yaptıktan sonra ister kendiniz hazırlayın, isterseni de sipariş vermeye başlayın.

Firkete Oyası Modelleri

Firkete Oyası Çiçek Yapılışı Vİdeo Anlatım

Boncuklu Firkete Oyası Yapılışı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here