Ana sayfa Videolu Örgü Modelleri Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı

Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı

Örgü Delisiyim ekibi olarak bu konuda çok minnoş şirin mi şirin bir örgü modelini anlatağım. Su yolu örgü modeli su rengi yani deniz mavisi rengi ip ile çok güzel ve kolayca bir çok örgü modeli yapabilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz ve incelemediğiniz konular olduğunu düşünerek mutlaka tunus işi cimcime örgüsü, kolay tığ işi bere yapılışı konularını mutlaka inceleyin. Ayrıca bütün videolu örgü modelleri konularına https://www.orgudelisiyim.com/videolu-orgu-modelleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Su Yolu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Su yolu örgü modeliyle, atkı, şapka, kazak, yelek örgü modelleri gibi bir çok örgü yapılabilmektedir. Bu sebepten yapacağınız örgü modeline göre başlangıç ilmeklerini atıyoruz.
– Öncelikle başlangıç ilmeğini alıp bir tane düz örüyoruz.
– Örneği tersten koymaya başlıyoruz.
– Üç ters bir düz örgü, üç ters bir tane düz örgü şeklinde sıra sonuna kadar yapıyoruz.
– Şimdi örneği koymaya başlayacağız. Üç tane ters ördüğümüz, üç tane düz olarak karşımıza çıkıyor. Üçünü bir alıp doluyoruz. Yani üç ilmekten üç ilmek çıkarıtıyoruz. Arada ki ilmeği de örüyoruz. Örgünün ters tarafından başlangıç ilmeğini alıp bir tane düz örüyoruz.
– Üç tane ilmeği alıp doluyoruz ve bir daha alıp örüyoruz.

Sonra ki adımları daha kolay kavramak adına aşağıda ki Türkçe video anlatımından su yolu örgü modeli yapılışının tamamına ulaşabilirsiniz.

Su Yolu Örgü Modeli Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here