Ana sayfa Örgü Modelleri Kolay Tığ İşi Bere Nasıl Yapılır?

Kolay Tığ İşi Bere Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar,

Kış aylarının vazgeçilmezi olan bere yapımı örgü ören biz hanımlar içinde ayrı bir merak konusu oluyor. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden gelen talepler doğrultusunda paylaşımlara devam etmekteyim. Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz rengarenk örgü çocuk şapkaları, bayan kışlık şapka modelleri konumularımızı inceleyerekte farklı modellere ulaşabilirsiniz. Bu konumuzda sizlerle tığ işi kolay bere nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

Tığ İşi Bere Yapılışı Anlatımı

Bere yapımına öncelikle sihirli düğüm yaparak başlıyoruz.

  • Birinci sırayı yaparken parmağınızın etrafında ipi iki tur döndürün tığ geçirin ve üç zincir çekin. Hemen ardından 12 tane trabzan dolduracağız. Trabzan örgü yapmayı bilmeyenler https://www.orgudelisiyim.com/uclu-trabzan-nasil-yapilir buradan hemen öğrenebilirsiniz. Trabzanlar bittikten sonra kalan ipi açılmaması için zincirin başına batıp çekiyoruz.
  • İkinci sıraya geçerken üç zincirle çıkıyoruz. Önemli olan bir nokta her trabzan başına çift batmamız gerekmektedir. Böylelikle 12 trabzan 24 trabzana çıkacaktır.
  • Üçüncü sıraya geçerken yine üç zincirle geçiş yapıyoruz. Burada trabzanları yaparken bir yuvaya çift, bir yuvaya ise tek batmamız gerekecek.

Bere yapılışının geri kalan adımlarını aşağıda yer alan Türkçe video anlatımıyla hemen öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Bere Yapılışı Türkçe Video Anlatım

Kış ayının gelmesiyle kendimiz için veya çevremizdeki kişilere sade ve şirin bir şapka örgü modeli yapmaya hemen başlayın. 🙂 Takıldığınız bir adım olur ise aşağıda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=rS07aB1IBwA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here