Ana sayfa Örgü Modelleri Tığ İşi Örgü Boyunluk Yapılışı

Tığ İşi Örgü Boyunluk Yapılışı

37.811 okundu
0Merhaba örgü delisiyim takipçileri,
Kışın soğuklarda fazlasıyla ihtiyacımız olan örgü boyunluk yapılışını bu konumuzda şiş yerine kalın tığ ile yapacağız. Tığ ile örgü boyunluğu yaptığımızda aynı şiş ile örülmüş gibi gözükmekte ve çokta şık durmakta. Geçtiğimiz günlerde yine boyunluk olarak volanlı boyunluk yapılışını ve şiş ile örgü boyunluk yapılışı konularını paylaşmıştık.

Tığ ile boyunluk yaparken kalın ip ve kalın tığ olmasına dikkat edelim.
tig-isi-orgu-boyunluk-yapimiTığ İşi Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Boyunluğu yaparken öncelikle zincir çekerek başlıyoruz. Zincir sayısına karar verirken sizin boynunuza bol mu yoksa sıkı durmasını mı istiyorsanız kendi tericihiniz doğrultusunda yapabilirsiniz.

Yeteri kadar zincir çektikten sonra tığ başladığımız yere batırıp kapatıyoruz. İki zincir çekip ilk sıraya başlıyoruz. Birinci sırada yalandı trabzan yapın.
Yalancı trabzan ipi üsütne alıp batırıp tek sefer çekerek yapmış oluyoruz. Bu işlemi sıra sonuna gelene kadar yapıyoruz. Bu adımı tamamladıktan sonra yeniden iki zincir çekip bir sıraya geçiyoruz.

İkinci adım ve sonrasında yapmanız gereken işlemler için aşağıda bulunan Türkçe video anlatımından izleyebilir ve hemen yapabilirsiniz. Ek olarak bu videoda örgü modelini yaparken afkan tığı kullanıldı. Bu kadar uzun tığ kullanmayabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Boyunluk Yapılışı Video Anladım
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here