Ana sayfa Tığ İşi Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı

Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere yapılışı oldukca keyifli olan Tığ İşi Zincir Oyası yapılışını anlatacağız. Tığ İşi Zincir Oyası yapılışında dikkat etmeniz gereken 2-3 nokta bulunuyor, bu önemli yerleri videodan izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışını resimli ve videolu olarak 2 farklı yöntemi takip ederek öğrenebilirsiniz. Takıldığınız noktalarda yorum bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Fazla vakit kaybetmeden oyamızı yapılışına geçelim.

Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı Resimli

İpimizi alıp 2 adet normal zincir çekelim. Zincirlerimizi çektikten sonra bollaştıralım, hepsini aynı büyülükte örerek gevşek zincirler örüyoruz. Zincirlerimiz gevşek olmalıdır bu önemli bir konudur bilginiz olsun çektiğimiz lastik gibi gerilirse daha iyi olur. 🙂 İşlemleri uyguladıysanız ilk aşamamızı birdik, ipimizi kesip renk değişelim.

Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı
Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı

İlmek alıp ördüğümüz ilk gevşek zincirin içine diğer ipimiz ile 1 adet ikili trabzan örelim, fakat trabzanın sol ilmeğini tığ’dan çıkarmadan sıradaki 3 gevşek zincirin içine aynı şekil son ilmeği almadan ikili trabzanlar örüyoruz. 4 adet zincirin içine 1 er adet ikili trabzan yaptıktan sonra 3cü gevşek zincirin içine batıyorsunuz. Bu bölümden itibaren Tunus işi usulü ilmekleri 2’şer 2’şer toplayarak başa çıkarıyoruz.

Devamında 5 adet zincir çekelim ve 1 adet kirpik yapıyoruz ve hemen ardından büyük boy örümcek çekelim, hiç ara vermeden sıradan ilk gevşek zincire batıyorsunuz ve bir önceki işlemi tekrarlayalım.

Bu bölümden sonra yapılışını videodan takip etmeniz örgü modelini rahat yapmanızda daha faydalı olacaktır. İyi seyirler.

Tığ İşi Zincir Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here