Ana sayfa Örgü Modelleri 2 + 2 + 2 Saç Örgüsü Örneği Nasıl Yapılır

2 + 2 + 2 Saç Örgüsü Örneği Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar, bugün sizlere 2+2+2 Saç Örgüsü Örneği nasıl yapılır ve yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağız. Fazla vakit kaybetmeden Saç örgüsü modelimizin yapılışına geçelim.

Biliyorsunuz ki saç örgüsü modelinin bir çok örneği var. Bunlardan birtanesi de örgüyü 3 eşit parçaya ayırıp, 3 erli gruplar halinde tıpkı saçımı örer gibi örmektir. Hemen bu örgü modelini uygulayalım.

 2 + 2 + 2 Saç Örgüsü Örneği Yapılışı

1 Kısım: Kenar ilmegimizi alıyoruz 2 ilmek haroşa örüyoruz. Saç örgüsünün 2 yanında ters yada haroşa örgü yapıyoruz. Neden saç örgüsü düz ilmekten oluştuğu için belirgin bir şekilde görülmesi gerekmektedir. Burada uyguladığımız 6 ilmeklik saç örgüsünde 2 şerli gruplar halinde yapacağız. Önce ilk 4 ilmeği kendi içerisinde çaprazlayarak bükeceğiz.

2 Kısım: 4 ilmeği sağ şişe alalım sola doğru çaprazlıyoruz onun için ilk iki ilmeği sol şiş yardımıyla aldık. Arkasından sağ şiş yardımıyla diğer iki ilmeği videoda görüldüğü gibi çarpazladık. Ve sağ iki şişteki 2 ilmeği sol şişe geçirerek hemen bu 4 ilmeği düz örüyoruz. Dikkat ederseniz 5 ve 6 ilmeklere hiç dokunmadık. İlk 4 ilmeği büktük. Bu iki ilmek düz olarak kısa süre devre dışı bırakıyoruz.

3 Kısım: Örgünün arka yüzünde ilmeklerimi ters örgü olarak yapıyorum. Kenar ilmeğim ve bütün ilmekler ters örgü olarak örülecek. 1 kez ilmekleri bükme ilmekleri çaprazlama tekniğini öğrendikten sonra saç örgüsünün bütün çeşitlerini rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

4 Kısım: Bu kezde son 4 ilmeğimizi çaprazlıca, ilk 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. İlk büküm sağdan sola doğruydu, bu kezde soldan sağa doğru olacaktr. Bu bölümden sonra videomuzu takip etmeniz gerekmektedir.

 2 + 2 + 2 Saç Örgüsü Modeli Yapımı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here