Ana sayfa Örgü Modelleri Salaş Örgü Yelek Modelleri

Salaş Örgü Yelek Modelleri

Salaş model bayan hırka modelleri

Bu yazımızda sizlerle birlikte salaş örgü yelek modellerini inceleyeceğiz. Öncelikle salaş’ın kelime anlamına bakacak olursak; derme çatma, bol anlamında kullanılmakta.  Salaş modeller genellikte bol kesim ve dağınık dururlar ama gerçekten de dikkat çekici durmaktadır. Özellikle yelekleri üstte  çok güzel duruyor. Yelek modelleri kullanılırken, altta dar bir bluz üzerine ise salaş bir yelek çok hoş durur. Kombin renklerine de girecek olursak; beyaz dar bir bluz, üzerine siyah (gride tercih edilebilir)salaş yelek ve beyaz pantolon çok hoş duracağı kesin.

Salaş model bayan hırka modelleri
Salaş model bayan hırka modelleri

Alt kısmı salaş duran yelek, her tarzda giyinen bayanlara hitap eder. Yeleğin örülmesi ise; arka kısmından ön kısmın doğru arttırma yapılarak istenilen boyda örülür. Her kısmında aynı boyda örülmesine dikkat edilir. Salaş yelek modellerinde örüm işleminde dikkat edilmesi gereken koltuk altıdır. Burada dikkat edilmesi gereken ilmek çıkartma tekniği ile tıpkı patik arka kısmını örer gibi ilmek alarak öreceğinize dikkat edin. Bu noktayı kesin atlamayın yoksa, salaş denmesinin bir anlamı kalmaz. Çünkü: salaş modele bu özelliği koltuk altı noktası veriyor.

Salaş modeller genellikle kış aylarında tercih edilir. Etekleri her iki sezonda da tercih edilse de yelek kışlar vazgeçilmesi diyebiliriz. Kışın palto veya ceketinizin altında çok hoş durduğuna değinmeden edemeyeceğim. Örgü yelek modelleri içinde en çok tercih edilen modeller, tabi salaş model. Sizde tarif ettiğimiz şekilde kendiniz için salaş yelek örebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here