Ana sayfa Moda Bolero Şal Modelleri

Bolero Şal Modelleri

bolero şal modelleri 2016

Pek çok kadının en sevdiği hobiler arasında örgü örmek yer almaktadır. Her ne kadar yalnızca kadınlara özgü bir hobi olarak değerlendirilse de aslında bu işi hakkı ile yapmakta olan erkekler de söz konusudur. Örgü örerken kendinize ya da sevdiğiniz insanlara el emeği ile bir şeyler üretebilmiş olmanın sağladığı mutluluk herhalde tarif edilemez. Tabii bir de bu uğraşın en güzel yanlarından biri de günlük hayatın stresinden sizi uzaklaştırmasıdır. Siz de kendi kendinize uygulayacağınız bu terapi yöntemi ile bolero şal modelleri üretebilirsiniz.

bolero şal modelleri 2016
bolero şal modelleri 2016

Şimdi size herkesin kolayca uygulayabileceği bolero şal modeli ile ilgili ayrıntılar vereceğiz. Dört numara şiş ile örebileceğiniz kalın bir ipi kırk santim uzatın. İki ters bir düz olarak 10 cm boyunca örün ve düz örgüye geçin. Yaklaşık 50 cm düz ördükten sonra yine 10 cm kadar iki ters bir düz modeli uygulayın ve örgüyü kapatın. Elinizde 70 cm’lik iki adet olacak olan örgü parçasını lastik olan kısımlarından dikin ve kol kısmını oluşturun. Sırt bölgesini kapsayacak olan bölgenin kenarlarına da daha şık olması ve örgünün kıvrılmasını önlemek adına tığ ile battı çıktı yaparak toplayın ve biliyorsanız tığ ile minik tomurcuklar yapın.

Örgünün daha güzel görünmesi adına da yıkadıktan sonra nemli iken düşük derecedeki ütü ile hafifçe ütületin. Bu model için simli ya da merserize ip kullanabilirsiniz. Bolero şallar hazır, iyi günlerde kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here