Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Başak Tarlası Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapılışı

Başak Tarlası Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapılışı

Bebeklerimiz için sık sık kullandığımız örgülerden olan bebek battaniyesi olmazsa olmazlarımızdan. Daha önce paylaşmış olduğumuz bebek örgü modelleri arasında yer alan bombeli bebek battaniyesi modeli, fiyonklu bebek battaniyesi yapılışı, tunus işi battaniye modeli, firkete battaniye modeli, tığ işi battaniye modelleri konuları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Başak tarlası bebek battaniyesi nasıl yapılır Şerife hanımın anlatımıyla buluşturmaktayız.  Çok şık olan örgü modeliyle bebek battaniyesi haricinde kadın yelek ve örgü kazakta yapabilirsiniz.
basak-tarlasi-bebek-battaniyesi-orgu-yapilisi

Başak Tarlası Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli yaparken dikkat etmemiz gereken bir nokta bulunmakta. Modelin birisi biterken diğer modeli başlangıcı oluyor. Bir model on ilmek ve katları şeklinde örülmektedir. Saten ip ve 3,5 numara şiş ile örgü yapıldı.

Kenar ilmeği al, bir ilmek al. Bir ilmek örgü bir dola, üç ilmek ör. Ortadaki üç ilmeği düz örer gibi bir kerede topla. Yeniden üç ilmek ör. Bir dola bir ör, üç ilmek ör ve ortadaki üç ilmeği topla tek seferde. Bunu sıra sonuna kadar yapıyoruz. Örgünün arka yüzü ise sadece ters örgü yapılmaktadır.
basak-tarlasi-bebek-battaniyesi-resimli-anlatim
Şimdi yeninden ön tarafa geçtiğimizde üç tane ör, tekrar artır, iki ilmek ör. Üç tane ilmek at ve normal örer gibi üç ilmeği düz olarak ör. Şimdi kestiğimiz yerde üç ilmetği düz örer gibi kesiyoruz. Örgü modelinin diğer kalan adımlarını aşağıda yer alan video anlatımından kolay bir şekilde hemen hızlıca öğrenebilir ve bebeklerimiz için bebek battaniyesini tamamlayabilirsiniz. Başak tarlası bebek battaniyesini yaparken takıldığınız bir adım olduğunda mutlaka bana danışın. Sizlere yardımcı olmaktan mutlu olurum.

Başak Tarlası Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here