Ana sayfa Tığ İşi Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapımını anlatacağız. Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yaparken dikkat uygulayabilirsiniz. Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapımı dikkat etmeniz gereken tüm işlemleri hem videolu hemde resimli olarak sizlere detaylı olarak anlattık.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Malzemeleri

  • Küçük inciler
  • 1 adet oya ipliği
  • 1 adet 21 numara tığ

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı Resimli Anlatım

Son zamanlarda trend olan bir boncuklu tığ oyasının yapımını hep birlikte izleyeceğiz. Bu oya için küçük incilere, 1 adet oya ipliğine ve tığa ihtiyacımız var. Oyaya başlamadan önce yazmanın kenarına bir sıra tığ işi zürafa yapılması gerektiğini hatırlatalım. Daha sonra zürafanın birine sık iğne yapıp başlıyoruz.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı
Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

1 adet boncuğu ilmeye alarak 1 adet büyük boy örümcek örüyoruz ve sıradaki zürafanın içine sık iğne yardımıyla sabitliyoruz. Oyamızın ilk sırası sürekli bu şekilde tekrarlanarak ilerliyor. Gördüğünüz üzere yeniden 1 adet boncuklu örümcek örüp sıradaki zürafaya sık iğne yapıyoruz. Bir kaç örümcekten sonra bu etabı biraz hızlandırıp oyanın devamına geçeceğiz.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapımı
Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapımı

Son örümcekte bittikten sonra 1 adet boncuksuz örümcek çekip direk olarak oyanın ters yüzüne dönüyoruz ve 3 adet örümceğin en arkadaki iplerini tığın ucuyla çekip uzatıyoruz. Çektiğimiz bu örümceklerin iplerini toplayarak 1 adet sık iğne yapıyoruz ve hemen ardından 4 adet zincir çekiyoruz. Daha sonra 4 adet inci alarak onları da 1 adet sık iğne yardımıyla topluyoruz.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli
Boncuklu Tığ Oyası Modeli

Yeniden 3 adet zincir çektikten sonra sıradaki 2 boncuğun arasına sık iğne yapıyoruz. Bu işlemi 2 kez daha tekrarlayarak boncukları etrafını zincirle dönüyoruz. Son olarak yine 4 adet zincir çekip sıradaki 3 örümceğin iplerini çekerek aynı işlemi tekrarlıyoruz. Oyamızın 2 ve son sırası da bu şekilde oluyor, böylece devam ederek yazmanın 4 etrafını dönüp oyanın sonuna geliyoruz.

Boncuklu Tığ Oyası Modeli Videolu Yapılışı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here