Ana sayfa Örgü Modelleri Boncuklu Yazma Kenarı Örnekleri

Boncuklu Yazma Kenarı Örnekleri

Yazma Kenarı İğne Oyası Modeli

Bugünkü yazımız da genç kızlarımızın çeyizinde olmasını gereken, Boncuklu Yazma Kenarı Örnekleri ni birlikte inceleyeceğiz. Peki neler var bu modellerde derseniz; rengarenk boncuklar ile süslenmiş, renkli iplikler ile detaylandırılmış, simler ile güzelleştirilmiş, iğne yardımı ile çiçekler oluşturulmuş ve kabartma desenler verilmiş örneklere sizlerle birlikte bakacağız. Yazmalar genellikle başörtüsü olarak kullanılır. Farklı amaçları için de kullanan olabilir. Boncukların iğne yardımıyla yazmalara farklı bir hava kattığı tartışılmaz bir gerçek. Eski standart tarzlardan çıkarak yeni ve modern şekiller ile yazmalarınıza daha güzel görünüm kazandırabilirsiniz.

Başörtüsünü gösteren aslında yazma değildir, yazma kenarlarını süslediğiniz şekiller, kalpler, halkalar ve çiçeklerdir. Nasıl süslenmeli derseniz en çok beğenilen kurdele işi boncuklu iğne oyaları herkes tarafından çok beğeniliyor ve kullanılıyor. Bu kenarlıklar yapımı aslında sanıldığı kadar zor değildir. İğne oyasında gerekli malzemeler, iğne oyası için gerekli iğne ve yemenin seçimi. Yemenin rengine uygun olacak şekilde bir yada iki renk iplik. Tercihe göre istenilirse kurdelede bu listenin içinde yer alabilir.

Eliniz de bulunan yazmanın üzerinde bulunan desen ve renkler ile boncuklu yazmaların kenarlıkları bu renk ve desenlere bağlı olarak oluşturulabilir. Üzerindeki desenlere bağlı kombin oluşturulursa çok daha göze hoş gelen bir görüntü ortaya çıkar.  Şöyle bir örnek vereyim kırmızı yazmanın üzerinde beyaz çiçekler varsa; sizde, kenarına beyaz güller ile süsler, güllerin ortasına da kırmızı noktacıklar koyabilirsiniz.

Boncuklu Yazma Kenarı Modelleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here