Ana sayfa Dekorasyon Ev Dekorasyonu İpuçları

Ev Dekorasyonu İpuçları

ÇILGINCA BOYAMAYI DENEYİN

ÇILGINCA BOYAMAYI DENEYİN

Beni ürperten kız, yatak odasında ve yatak örtüsündeki renklerle uyum sağlayan soyut bir boyama tekniği kullanan bir sanatçı. Aynı boyama işlemini oturma odasına ve banyosuna da uyguladı. Sonuç gerçekten çok çarpıcıydı! Elbette hayatımı kurtaracak derecede boyama yapamam ama bazı soyut ve modern çalışmalar deneyebilirim. Eğer benzersiz desenlere sahip yastık, halı veya yorganınız varsa, neden bu boyama tekniğini denemiyorsunuz? Karmaşık olmak zorunda değil, sanatçıysanız cesur bir şekilde bu dekorasyonu yapmayı deneyebilirsiniz!

TONLARCA FARKLI DOKU

evde farklı tonlar

Dekor çalışmanızda farklı yüzeyler ve dokular kullabilirsiniz. Bunu yapmak aynı zamanda odanızda kompleks boyutlar kazandırarak, en sevdiğiniz bölgelere göz çizmenize olanak sağlayacaktır.Bunu daha sonra vereceğim ipuçlarında tartışacağım. Tek yönlü kumaş artıkları ile farklı dokular yaratabilirsiniz.

KUMAŞLA EĞLENCELİ BİR DEKORASYON YARATIN

KUMAŞLA EĞLENCELİ BİR DEKORASYON

Kumaşla birçok yaratıcı dekorasyon fikri yaratmak mümkün. Yastık ya da minderleri uyumlu kumaşlarla kaplayabilirsiniz ya da mutfak bölgesinde, yemek odası sandalyesi minderlerine halı ile uyumlu çeşitli kumaşlar kaplayabilirsiniz.

HERŞEY DUVARLARA VURGU YAPMAK İÇİN

DUVARLARA VURGU

Bütün bu ipuçları başarısız olursa, seçtiğiniz bir duvara yapacağınız tasarımla onu vurgulayın. İstediğiniz şekilde parlak ya da marjinal bir tasarım yapabilirsiniz, çünkü sadece bir duvar. Çok fazla renk veya tasarımla göz yorulmayacak. Yapmanız gereken; geniş bir sandalye, bir halı, ya da bir yatak olsun, odanın merkez parçalarından birine bir tamamlayıcı ya da kontrast bir renk koymak. Duvarın seçtiğiniz bir yerine uygulayacağınız boya, resim hem duvarı hem de pahalı parça ya da tasarımı ön plana çıkaracaktır.

RESSAM BANTI İLE DEKORASYON

RESSAM BANDI

Tıpkı boyama ve resim gibi, ressam bandı ile de eğlenceli dekorasyonlar yapacaksınız. Bu bant ile duvarda oldukça basit ama muhteşem tasarımlar yapabileceksiniz. Sonuç olarak, halıdaki daireler ya da yastıktaki çizgileri taklit edebilir ve duvara çizebilirsiniz.

DUVAR KAĞIDI KEYFİ

DUVAR KAĞIDI KEYFİ

Duvar kağıdı da oldukça güzel bir fikirdir.Belki yatak örtünüzle uyuşan duvar kağıdı bulma fırsatınız olur. Tersine, beyaz kağıt alabilir ve siz de boyayabilirsiniz! Dokusal tasarıma dönecek olursak,ön plana çıkardığınız duvarın tam karşısındaki duvara kare çerçeve duvar kağıtları ile süslemek çok güzel olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here