Ana sayfa Örgü Modelleri Tığ ile Fıstıklı Oya Yapımı

Tığ ile Fıstıklı Oya Yapımı

Fıstıklı Oya Yapışı

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tığ ile fıstıklı oya yapımını anlatacağız. Fıstıklı oya yapışını yazı ile anlattıktan sonra sayfamızın altında videolu halini bulabilirsiniz. Ayrıca takıldığınız noktalarda sitemizin yorum bölümünde fıstıklı oya yapımı hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Fıstıklı Oya Yapımı
Fıstıklı Oya Yapımı

Örümcek yapıyoruz ve ipin ucunu alarak köprü kuruyoruz ve daha sonra örümceğimizi dipten sıkıp yukarı 10 adet uzatarak ve 10 tanesini birlikte çekiyoruz ve zincir çekip (Tığ İşi Zincir Çekme) batıyoruz.

Tekrar örümcek yapıyoruz yine aynı şekilde batıyoruz. Bu şekilde altını hazırladık yine köprü kuruyoruz ve böyle devam ediyoruz.

Şimdi üstünün yapışına geçiyoruz.

screenshot_6

Batıyoruz ve 9 adet zincir çekiyoruz ve dibine batıp çıkıyoruz. Bu işlem örümceğimizin sabit durmasını sağlamamaktadır yani kayma yaşanmayacaktır. Daha sonra örüncek içinde kalacak şekilde fıstık yapar gibi 15 adet dolduruyoruz. (yapışını videomuzdan izleyebilirsiniz). ve işlemin sonunda çekerek yeşil yere batıyoruz.

screenshot_7

Yine aynı şekilde 9 zincir çekiyoruz 1 tanesinin dibine batıyoruz 15 adet fıstık yapıyoruz örümceğin zincirinin içine. Çekiyoruz ve sıkarak dibe batıyoruz zincir çekmeden. Üçüncü yaprağı yaparak bitiriyoruz. Aynı şekilde dibe batıyoruz ve 15 adet fıstık yapıyoruz. Çekiyoruz işlem yapmadan dibteki yuva yaptığımız yere batıyoruz.

Tığ ile Fıstıklı Oya Yapımı Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here