Ana sayfa Örgü Modelleri Kuşak Örgü Modeli Yapılışı

Kuşak Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,

Örgü delisiyim olarak örgü modelleri yapılışı videolarını paylaşmaya hız kesmeden devam ediyoruz. Bir önce ki konumuzda nar tanesi örgü modeli ve tunus işi cimcime örgü modeli yapılışlarını Türkçe video anlatımını paylaşmıştık. Örgü Delisiyim facebook sayfamızda büyük bir ilgi görmüştü. Bunun üzerine Semiha hanım bizden özel olarak “Kuşak Örgü Modeli” yapılışını paylaşmamızı istedi. Talebe istinaden bu konumuzda kuşak örgü modeli nasıl yapılır Arzu hanım anlatımıyla buluşturmaktayız. Arzu hanıma çalışmasından dolayı teşekkür ederiz. 🙂

Kuşak Örgü Modeli Nasıl Yapılır

kusak-orgu-modeli-resimli-anlatim
Kuşak örgü modelini yaparken genel olarak İki düz bir ters örgü tekniğini kullanmaktayız. Bu örgü modeli lastikli olarak örülmektedir. Bu model 8 ilmek ve katları olarak örülür ve artı kenar ilmek 2 tane fazladan örülür.

Şiş ve ip hazırsa örgümüze başlıyoruz. Üç sıra lastik örüyoruz. Örneği yaparken kenar ilmek atıyoruz, iki ter ör, altı ilmeğin sonunda ki boşluğa batıp ilk ilmeğe ipi takıyoruz. Şimdi ilmeğe devam ediyoruz. İki ters bir düz, iki ters bir düz örün. Modelin devamına aşağıda ki videodan izleyebilirsiniz.

Arka sırayı yaparken normal örgü lastik yapıyoruz. İki düz ile başlar, iki ters, iki düz iki ters normal devam edin.

Kuşak Örgü Modeli Videolu Yapılışı

Çok kolay ve şık bir model olan kuşak örgüsü ile kazak, hırka, atkı gibi modelleri rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Örgü modelinii yaparken takıldığınız bir adım olur ise yorum alanından bana danışabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here