Ana sayfa Örgü Modelleri Geleneksel Havlu Kenarı Modelleri

Geleneksel Havlu Kenarı Modelleri

Kullandığımız her ürüne bir kenarlık oluşturmayı severiz. Bunların içinde yazma kenarlıkları olsu, perde kenarlıkları olsun ve en çokta havlu kenarlıklarına bir model tasarlamaya çalışırız. Bayanların havlu kenarında görmek istediği modeller arasında, geleneksel havlu kenarı modelleri yer alıyor. Geçmişten beri süregelen bazı gelenekler vardır, bu gelenekler üzerinden binlerce yıl geçse de kaybolmaz. İşte bu kaybolmayan geleneklere verilebilecek en iyi örnek, nazar boncuğudur. Biz millet olarak nazar boncuğunu her alanda kullanılırız. Evimiz bir köşesine asarız, yeni doğmuş bebeğimize takarız ve en çokta havlu kenarlarında buna yer veririz.

Rize İgne Oyasai Havlu Modelleri 2016
Rize İgne Oyasai Havlu Modelleri 2016

Geleneksel havlu kenarı modeli oluşturacağımız zaman, aklımıza ilk gelen model, nazar boncuğu ile işlenmiş havlu kenarlığıdır. Nazar boncuğu işleyerek oluşturduğumuz bu modeli bazı ince süslemeler ve yazılar ekleyerek kendi zevkimize göre değiştirebilir. Havlu kenarı tasarımı da gayet basittir. Örgü işleriyle uğraşan kadınlar, çok kolay bir şekilde bu işin hakkından gelebilir.

Geleneksel havlu kenarı tasarımı yaparken sadece nazar boncuğu tasarımı yapılmaz. Bunun yanında kilim tasarımı da kullanılabilir. Kilim bildiğiniz gibi, Orta Asya’dan bu tarafa kültürümüzde yer alan bir eşya, bu figürü de kullanarak havlu kenarlarınızı tasarlayabilirsiniz. Havlu kenarı modelleri saymakla bitmez, siz kendi zevkinize uygun olanı, gözünüze hoş görünen modeli, tasarlayabilirsiniz. Havlu kenarı yapmasını bilmiyorsanız da üzülmeyin, çok uygun fiyatlara bu modelleri satın alabilir ve evinizde kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here