Ana sayfa Örgü Modelleri Videolu Ajurlu Badem Örgü Modeli

Videolu Ajurlu Badem Örgü Modeli

Merhaba hanımlar,
Daha önce sizlerle “Mandalina Örgü Modeli Yapılışı” , “Burgu Örgü Modeli Anlatımı” ve “Videolu Örgü Kelebek Perde” modellerinden resim ve videolar ile anlatımlarını paylaşmıştık. Bugün ise sizlerle “Ajurlu Badem Örneği Nasıl Yapılır?” yapılışını Arzu hanımın anlatımıyla paylaşıyoruz. Badem örneği yapılışında genelikle 3 delikli örmeyi öneriyor. Ama dilerseniz 5 delikli veya 7 delikli de yapabilirsiniz.

Ajurlu Badem Örgü Modeli Yapılışı

1. Kısım
Burada dikkat etmeniz gereken en önemli adım kenar ilmeğidir.
İlk kısımda ajurlu örgü modelini yaparken 2 düz örüp bir doluyoruz, iki ters bir arada alıp iki düz örmeye devam ediyoruz.

2. Kısım
1. kısımı tamamladıktan sonra sıra sonuna kadar geldik ve şimdi de arka sırayı öreceğiz. Hep ters örülüyor ama doladğımız ilmekleri düz örmemiz gerekiyor.

Kenar ilmek 3 ters bir düz örüp sıra sonuna kadar dikkatli bir şekilde devam ediyoruz.

3. Kısım
Kenar ilmek 2 düz, önceki ajur üstünde 2 ters bir arada alıyoruz. 2 düz örüyoruz doluyoruz 2 ters bir arada. Ajurların üstüne ajur gelecek 3 çubuk gelene kadar örün.

4. Kısım
Birinci motifi tamamladık şimdi bu motifi kaydıracağız. Kenar ilmeğimizi bir tane alıyoruz. Bu adım 4 motiften oluşmaktadır. İki düz dolayıp 2 ters bir arada örmeye devam ediyoruz.

Badem örgüsünün yapılışını konumuzda yer alan youtube videosundan izleyebilirsiniz. Badem örneği yapılışıyla ilgili takıldığınız herhangi bir durum olursa konumuzun sonunda yer alan yorum alanında veya Facebook sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ajurlu Badem Örgüsü Video Anlatımı

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here