Ana sayfa Örgü Modelleri İki Renkli Çam Kozalağı Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Çam Kozalağı Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,
Bu konuda sizler için yeni farklı bir örgü modeli yapılışını paylaşıyorum. İki renkli çam kozalağı örgü modeli nasıl yapılır diye ve yeni farklı örnekler arayanlar için videolu olarak kolayca öğrenmenizi sağlayacağım. Çam kozalağı örgüsünü çocuklar için örgü kazak, yelek yaparken rahatça kullanabilirsiniz. Çam ağacı kozalağı şeklinde olan örneğin yapımı oldukça zevklidir.
cam-kozaligi-orgu-modeli-nasil-yapilir

Çam Kozalağı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Çam kozalağı örgü modelini yaparken dört ilmek ve katları olarak örneği çıkarmamız gerekiyor. Yapacağınız büyüklüğe göre dört ilmek ve katlarını hesapladıktan sonra bir ilmek fazladan kenar ilmeği yapmayı unutmuyoruz.

– Bir sıra haroşa örgü tekniği kullanarak başlıyoruz.
– Kenar ilmeğini al, bir ilmek haroşa örer gibi ör, ip arkada tarafta önde ki ilmeği diğer şişe örmeden aktarın.
– Bir ilmek düz örün. Daha sonra ip arka taraftayken, bir tane düz örer gibi ör başını dola. İkinciyi ör başına dola ve üçüncüyü örün. Toplam şişte beş tane ilmek olmuş olacak.
– Bir ilmek haroşa örggü yapar gibi yapın. İp arka tarafta bir ilmek örmeden aktarın. Bir ilmek düz örer gibi haroşa örün. İkinci aynı şekilde düz örer gibi haroşa yaptım başına doladım. Tekrar aynı yerden ikinci ilmeği çıkardık. Tekrar aynı yerden üçüncü çıkardım.
– Tekrar haroşa örgü yapın. İkinci ilmeği aynı şekilde düz örer gibi haroşa örün ve dolayın. Tekrar aynı yerden ikinci ilmeği çıkarın ve dolayın. Üçüncü ilmeği çıkarın.

Çam kozalağı örgü modelinin geriye kalan adımlarını aşağıda yer alan Türkçe video anlatımıyla kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Takıldığınız bir adım olursa yorum alanından benden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Çam Kozalağı Örgü Modeli Videolu Anlatım

Kaynak: “Şerifenin Örgü Dünyası” Şerife hanıma teşekkür ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here