Ana sayfa Lif Modelleri Eldiven Lif Modelleri ve Yapılışı

Eldiven Lif Modelleri ve Yapılışı

Çok Farklı Eldiven Lif Modelleri

Eldiven Lif Modeli Yapılışı

Kullanımı kolay olacak eldiven lif modelleri meydana getirmeniz için ilk önce 8 zincir çekerek bir halka oluşturun. Yaptığınız halka içine 6 tane fıstık yapın ve daire tamamlandığında da yatay şekilde yan yana 6 tane fıstık oluşturun. Bir tane dıştık yapın ve üst sırayı oluşturmaya başlayın. Lif yapar gibi 3 fıstığı beraber kapatarak devam edin. Arttırma veya eksiltme yapmayın. Sırayı tamamladığınızda yine yatak şekilde 6 adet fıstık olması gerekiyor. Bu şekilde dört sıra yapın ve baş parmağı tamamlayın.

Çok Farklı Eldiven Lif Modelleri
Çok Farklı Eldiven Lif Modelleri

Eldiven lif örerken, bütün parmakları aynı şekilde oluşturarak, işaret parmağını 5 sıra, orta parmağı 6 sıra, yüzük parmağını 5 sıra ve serçe parmağı da 4 sıra örün. Şimdi de parmakları birleştirme zamanı. Serçe parmaktan başlayın ve 3 yatay fıstık oluşturduktan sonra birinci fıstığı yapın. İkinci fıstığı birinci ve ikinci parmakla beraber batarak yapın. Üçüncü fıstığı da ikinci parmakla yaparak, üç fıstığı beraber kapatın ve dört parmağı da bu şekilde birleştirin.

Dönüşte parmakları aynı şekilde birleştirin ve sırayı tamamladığınızda yatay fıstıkların sayısının 24 olmasına özen gösterin. Bir sonraki sırada ise fıstık sayısı 22 olacak. Burada 3 fıstığı birlikte almak yerine 4 fıstığı birleştirerek gerçekleştirebilirsiniz. El büyüklüğü oranında devam ederek baş parmağı da birleştirin. Fıstık sayılarını eksiltip devam edin ve 4-5 sıra ördükten sonra eldiven lif modeli tamamlayın.

Eldiven Lif Örnekleri

Lif örneklerine dair aradığınız en şık ve en moda lif örneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Ayrıca eldiven lif modeli yapılışı hakkında takıldığınız bir nokta olur ise konu sonunda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here