Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Kabartmalı Yan Trabzanlar Örgü Modeli Yapılışı

Kabartmalı Yan Trabzanlar Örgü Modeli Yapılışı

Merhana hanımlar,

Bu konumuzda sizlerle çok kolay ve zevkli bir örgü modeli yapılışını paylaşacağız. Yelek modelleri ve battaniye örgü modellerinde kullanabileceğiniz kabartmalı yan trabzan yapılışı Şerife hanımın anlatımıyla buluşturuyoruz. Bu örgü modelini kullanarak ince iplerle kadın yeleği yapabilir, kalın iplerle bebek battaniyesi yapılması kabartmalı yan trabzan modeli sıcak tutup yumuşak olması açısından çok daha uygun olacaktır. Battaniye için farklı bir örnek yapmak isteyenlere yine kabarık bir model olan sıralı bademler örgü modelini konusunu inceleyebilirsiniz. Şimdi tığ ve iplerimiz hazır ise örgü modelini yapmaya başlayabilirsiniz.
kabartma-yan-trabzan-orgu-teknigi

Kabartmalı Yan Trabzanlar Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelini yaparken tığ ve bebe ipi kullanıldı. Kendinden kabartmalı yüzeye sahip olan modelde arka yüz ve ön yüz aynı örülmektedir.

  • Öncelikle istediğimiz ölçüde zincir çekiyoruz. Şimdi ise üç zincir çekip bir tane sık iğne yapıyoruz. Yine üç tane zincir çekerek aynı yere batarak üç tane üçlü trabzan yapıyoruz.
  • Dördüncü zincire batarak trabzanları sabitliyoruz. Yeniden üç tane zincir çekerek 3 tane üçlü trabzan yapıyoruz. Dördüncü zincere batarak sabitliyoruz.
  • Yeniden 3 tane zincir çek 3 tane üçlü trabzan yapıyoruz. Dördüncü zincire sabitliyoruz. İlk sıra bu şekilde yaparak tamamlıyoruz.
  • İki tane zincir çekip örgümüyü ters çeviriyoruz.

Örgü modelinin geriye kalan adımlarını Türkçe anlatımlı videodan izleyebilirsiniz.

Kabartmalı Yan Trabzanlar Modeli Türkçe Videolu Anlatımı

Tığ işi kabartlmalı tan trabzan modelini yaparken takıldığınız yapamadığınız bir adım olur ise aşağıda yer alan yorum alanında talepte bulunabilirsiniz. Örgü modelleriyle ilgili her zaman sizlere yardımcı olmaktan mutlu olurum. 🙂

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here