Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Sıralı Bademler Örgü Modeli

Sıralı Bademler Örgü Modeli

17.723 okundu
1Çok fazla kullanım alanına sahip olan tığ işi sıralı badem örgü modeli yapılışını anlatacağız. Bebek ipiyle yapılan sıralı badem örneği kabartmalı olduğundan özellik bebek battaniyesi olarak kullanıldığı dünyalar tatlısı bebeklerimiz için çok daha rahat olacaktır. Kolay battaniye yapılışını daha önce siz değerli örgü sever hanımlar için paylaşmıştık. İlgili sayfadan kolay battaniye yapılışına ulaşabilirsiniz.

Kış aylarının gelmesiyle sosyal medya hesaplarımız üzerinden örgü şapka modelleri, örgü battaniye modelleri, örgü atkı modelleri, örgü patik modelleri gibi bir çok istek ve öneriler gelmektedir. Örgü delisiyim olarak örgü modelleri yapılışı paylaşımlarına hız kesmeden devam edeceğiz. Yine farklı önerileriniz olduğu taktirde konu sonunda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Sıralı Bademler Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modelini başlarken öncelikle yeteri kadar zincir çekiyoruz. Zincir çekerken dikkat etmemiz gereken nokta çok sıkı zincir çekmemek gerekmektedir.
Çakma sıkı iğne al ve ikinci zincire bir tane üçlü trabzan yapıyoruz. Aynı yere yeniden ikinci üçlü trabzan yapıyoruz. Ve yine aynı yere batarak üçüncü üçlü trabzanı yapıyoruz.Üçlü trabzan nasıl yapılır?

Trabzan yapmayı bilmeyenler https://www.orgudelisiyim.com/uclu-trabzan-nasil-yapilir adresinden öğrenebilirsiniz.

Şimdi örgümüzü devam ederken, arada 2 tane zincirimiz bulunmaktaydı. Aynı şekilde 3 tane daha üçlü trabzan yapıyoruz.

Dördüncü zincire batarak, uzunca bir ilmek alıyoruz. Başına doladım, aynı yer uzuncu ilmek alıyoruz başına doluyoruz. Bu şekilde 7 defa aynı yerden uzunca ilmeği alıp hepsini bir yerde toplayarak zincir çekerek bir araya topluyoruz. Bir araya topladıktan sonra 4. zincirde yeniden üçlü trabzan yapıyoruz. Sıralı badem örgü modeli yapılışının devamını şimdide Şerife hanımın anlatımıyla videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Sıralı bademler örgü modeli yapılışında takıldığınız bir adım olursa Facebook sayfası ve konu sonunda yorum alanından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Sıralı Bademler Örgü Modeli Videolu Anlatım
1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here