Ana sayfa Dekorasyon Kendin Yap: Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri

Kendin Yap: Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri

Kablo Gizleme Yöntemleri ve Teknikleri

Bu tüm yeni ve inanılmaz teknolojinin tek dezavantajı evinizde elektronik ve kabloların nasıl gizleyeceğinizi  öğrenmektir! Ev dekoruna gelince kablolar ve diğer elektrikli bileşenler göze batabilir. Yani dünya tüm her şeye kablosuz bağlanmaya hazır olana kadar, elektronik ve kabloları nasıl gizleyeceğiniz hakkında şu 7 akıllı ipuçlarını izleyin.

Kablo Gizleme Yöntemleri ve Teknikleri
Kablo Gizleme Yöntemleri ve Teknikleri

Kitap Çıktıları

Elektronik ve kabloları gizlemenin yaratıcı yollarından biridir, kablosuz yönlendirici veya modem gibi alıcıları gizlemek için harika bir yoldur.Sadece yerel indirim dükkanından büyük bir klasik görünümlü sert kapaklı kitap bulabilirsiniz. Sonra iç sayfaları kesin ve genel uygunluğunu genişletmek için dışını bükün. Evinizdeki tüm elektroniklere ulaşmak için, kablosuz yönlendirici genellikle bunun merkezindedir. Bu yanıp sönen ışıklar ve kabloları ile bir odanın ortasında göze batabilir. Gizlemek için bir kitap kullanmak basit, pratik ve süper etkili!

Komodin Şarj

Siz de cihazlarınızı gece ya da gündüz duyabilmek için yatağınızın yanında şarj etmek isteyenlerden misiniz? Peki o zaman sizin komidin bir şarj istasyonu içermelidir! Eğer üstünde bir çekme çekmece ile bir komidininiz varsa, bir güç şerit kablosunun geçmesi için çekmecenin arkasına bir delik kesin. Çekmecenizdeki güç şeritine istediğiniz herhangi cihazı takabilirsiniz.

Kablo Saklama Teknikleri
Kablo Saklama Teknikleri

Kutu Şarj İstasyonu

Sizin komidin ama bir şarj istasyonu kurmanın fikir gibi sondaj delikleri başlatmak istiyor musunuz? Peki o zaman elinizde olan herhangi bir kutudan birini kullanın. Hatta bir ayakkabı kutusu kullanabilirsiniz! Ayakkabı kutusu kullanacaksanız, ilk olarak dekoratif çekmeceye veya ambalaj kağıdına kutuyu sarın. Sonra kenarlarından delikler açın ve her bir deliğe yumuşak bir görünüm vermek için bir metal bir karton parçası kullanın. Bir güç bandı takın.Ekstra organizasyon için, kolayca hangi cihazın hangi kabloya gideceğini takip etmek için, deliklerin üstüne etiket yapıştırın.

Kablo Gizleme Yöntemleri
Kablo Gizleme Yöntemleri

Kablo Kullanarak Tasarım Yapma

Bazen tüm kabloları mükemmel örtbas edilemediği gerçeğini kabul etmek gerekir. Bir beceriksizce yerleştirilmiş çıkış ve kablo ya da telin sizinle yaşamak zorunda olduğunu bilmeklisiniz. Peki bunu gizlemek yerine, neden onu görsel olarak daha çekici yapmıyorsunuz? Kablolarınızın biraz daha güzel görünmesi için bazı benzersiz tel klip eklentileri online olarak bulabilirsiniz. Beyaz ,siyah ya da çirkin bir gri yerine,  renkli teller de vardır, kablonuzu odanızın renk şemasına uygun olanı seçin!

Dolap Kapakları Tasarlayın

Bu masanızın altından çıkan kabloları gizlemek için mükemmel bir yoldur. Kablolar için şık bir saklanma alanı oluşturmak için menteşe ve dolap kapıları yükleyin. Gizlemek istediğiniz her şey için dolaplar harikadır. Artı sadece kabloları değil, aynı zamanda elektrik prizlerini de saklayabilirsiniz.

Dekoratif Kablo Gizleme Sanatı Yöntemi
Dekoratif Kablo Gizleme Sanatı Yöntemi

Kablo Yönetim Bantları

Roomandboard.com ‘da 9 $ dan 35 $ arasında değişen kordon yönetim bantları bulunmaktadır. Masanızın kenarları boyunca bilgisayar kablolarını gizlemek için kolay bir yoldur. Eğer bantlar üzerinde para harcamak istemiyorsanız, her zaman masa veya kablonuza uygun renkli bantlar kullanabilirsiniz. Ya da kendiniz yapabilirseniz, kendi kablo yönetimi bantları oluşturmak için kumaş ve  Velcro’yu kullanabilirsiniz!

Odanızın Detayları ile Yaratıcı olun

Odanızın bir kenarı boyunca  kablolarınızı çalıştırmanız gerekiyorsa, bunu gizlemek için sevimli dekoratif bir süs oluşturun. Örneğin,  odanıza sevimli bir tasarım eklerken ,kablolar için küçük beyaz bir çiti dekoratif süs olarak koyabilirsiniz!

Bu duvardan biraz dışarı  odanızın etrafında bir sınır varsa, bu hileyi yapmak daha kolaydır. Bu şekilde  kablolarınızı çalıştırmak için çit ve duvar arasındaki sınırı bırakarak odanıza çit parçalarını yerleştirebilirsiniz.

Eğer  kabloları uzakta saklarsanız, elektronikler alanlar üzerinde daha temiz görüneceği için şaşıracaksınız. Ayrıca bir tablo veya kat üstünden ziyade bir çekmeceye veya oyulmuş kitaba cihazlarınızı tutmak için harika bir yoldur. Evinizde kablolarını gizlemek için herhangi bir akıllı yollar oluşturdunuz mu?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here