Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Örgü Bebek Elbise Takımları

Örgü Bebek Elbise Takımları

2016 Örgü bebek elbise takımı örnekleri

Anneanneler ve babaanneler genellikle ilk torunlarına beşik yaparken örgüden yapılmış birçok bebek kıyafeti ile aslında unutulmaya yüz tutmuş bir geleneğimizi de canlandırmaktadır. Aylar öncesinden bebekler için örgü örmeye başlayan büyüklerimiz renk renk çeşit çeşit tulumlar, hırkalar, battaniyeler, yelekler, elbiseler, pantolonlar örmektedirler. Özellikle son yıllarda örgü bebek elbise takımları konusunda bir sürü çeşit üretilmekte ve hangisinin yapılacağı konusunda şaşırılacak güzellikte modeller ortaya çıkmaktadır. Örgü bebek elbise takımlarını genellikle kız çocukları için pembenin tonlarında örülebileceği gibi artık kendinden çok renkli ipliklerle de tercih edilmektedir.

2016 Örgü bebek elbise takımı örnekleri
2016 Örgü bebek elbise takımı örnekleri

Bebek elbise takımları eğer erkek çocuk için örülecekse mavi tonları kullanılırken son zamanlarda renkler bu anlamda etkisini de yitirmiştir. Birbirinden güzel modeller için unisex diye bildiğimiz hem kız çocuğu hem de erkek çocuğuna uyumlu renkler tercih edilerek renk çeşitliliği arttırılabilir.

Çocukların sevdiği çizi film karakterleri veya çiçek desenli örülen örgü bebek elbiseleri kız çocuklarına ayrı bir sevimlilik katmaktadır. Genelde kız çocukları için örgü modelleri çok çeşitli olurken erkek çocukları için bu çeşitlilik biraz daha kısıtlıdır. Mevsime göre kış ayları için kalın ipten örülen bahar ayları içinse daha ince iplikler tercih edilerek örülen bebek elbiselerini uzun kollu, karpuz kol, askılı, boğazlı, mini etekli olarak çeşitlendirmek mümkün. Eğer örgüye yeni başladıysanız düz örgü modeli bir elbise ördükten sonra üzerine işleme yaparak canlılık kazandırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here