Nar Tanesi Örgü Modeli

Paylaş

Bir çok örgüde kullanabileceğiniz bir örgü modeli olan nar tanesi hanımların son zamanda ilgi odağı olup bir çok örnek çıkarmaktalar. Örneğimiz birazda bal peteği örneğine de benzetilebilir. Bu örgüde diş diş motifler olduğu için nar tanesi olarak isimlendirildi. Nar tanesi örneği ile çocuklarımız için özellikle örnekler çıkarabilirsiniz.

Nar Tanesi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

nar-tanesi-orgu-yapilisi-1

nar-tanesi-orgu-yapilisi-2
Örgüye başlarkan öncelikle başlangıç ilmeğini yapıyoruz ve örneği yapmaya başlıyoruz. Başlangıç ilmeklerini attıktan sonra 2 sıra haroşa örgü yapıyoruz. Haroşa örgü nedir diye merak edenler örgüyü hep aynı yönde örmek demektir. Nasıl yapıldığına dair aşağıda yer alan videolu anlatımdan hemen izleyebilirsiniz. Şimdide ilk ilmeği boş alıyoruz ve ikinci ilmeği içinden değil, bir adım altından alıyoruz. Bir düz örüp ilmeğin bir altında batıyoruz. Bir düz örüyoruz ilmeğin bir altında batıyoruz. Bunu sıra sonuna kadar tamamlıyoruz.

Şimdide örneği aynı yönde düz olarak örüyoruz. Bundan sonra ki adımları aşağıda paylaşmış olduğumuz nar tanesi örgü modeli video yapılışını, videolu Türkçe anlatımıylı hemen devam edebilirsiniz.

Nar Tanesi Örgü Modeli Videolu Yapılışı

  1. yıldız lutoğlu diyor ki:

    Ellerinize Sağlık Teşekkurler Harika Bir Model

  2. fatma diyor ki:

    ellerıne saglık

  3. nurten diyor ki:

    teşekkür ederiz güzel örnekler için.ellerinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir