Ana sayfa Dekorasyon Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri – Kendin Yap Tasarımlar

Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri – Kendin Yap Tasarımlar

Genç Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Odanız mükemmel mi görünsün istiyorsunuz? Arkadaşlarınızla ya da kuzenlerinizle aynı şeylere sahip olmaktan bıktınız mı ya da sadece dar gelirli misiniz? İşte odanızı müthiş gösterecek kendiniz hazırlayabileceğiniz birkaç fikir!

French Memo Board
French Memo Board

1) French Memo Board yapmayı deneyin. Bunu yapmak için bir tane poster panosuna ihtiyacınız olacak, özellikle köpüklü olanlardan. Onu yere koyun, sonra bir parça kumaşı üzerine zımbalayın. Sonra şerit bandı ile French Board gibi zikzak giderek bir desen oluşturun. Üzerine düğme de ekleyebilirsiniz. Eğer ucuz malzemeler kullanırsanız bunu yaklaşık 5-10 TL’ye yapabilirsiniz ve gerçekten çok hoş görünecektir!

Desenli Bantlar
Desenli Bantlar

2) Eşyalarınızı kaplamak için zebra, leopar, neon desenli ya da herhangi bir renkte ve dokudaki koli bandı kullanın. Özensiz yapmamak için istediğiniz kadar zaman ayırmayı unutmayın. Aynaları, kutuları, çöp kovalarını, kalem kutularını, not defterlerini ve mobilyaları bantlayabilirsiniz.

neon poster tahtaları
neon poster tahtaları

3) Odanız için tabelalar yapın. Tercihinize göre 5-10 TL alabileceğiniz neon poster tahtaları kullanın. Ayrıca istediğiniz herhangi bir kâğıdı kullanabilirsiniz. Tabela renkli bir şeylerin üzerinde çok iyi duracaktır. Sonra bir ruj yardımıyla poster tahtasına notlar yazın. Eğer “küçük çocuk” izlenimi vermek istiyorsanız bunu marker kalemlerle de yapabilirsiniz, fakat daha “genç işi” bir görünüm elde etmek istiyorsanız ruj kullanmanız iyi olacaktır.

4) Evdeki kumaşları kullanarak sandalyeler için örtüler yapın. Kumaşları çeşitlerini sınırlamayın çünkü aklınıza gelebilecek her türlüsünü kullanabilirsiniz. Yaratıcı olun ve sandalye örtülerini istediğiniz gibi dekore edin.

Sevdiğiniz Resimleri Duvara Asın
Sevdiğiniz Resimleri Duvara Asın

5) Sevdiğiniz resimleri duvara asın. Kartonları boyayarak kendi çerçevelerinizi yapabilirsiniz. Çizerek ya da boyayarak tasarımcı yönünüzü ortaya koyun ve işinizi çerçeveleyerek duvarınızın üzerinde sergileyin. İnternetten bulunan resimlerin çıktısını almak da başka bir seçenek olabilir.

Öneriler

  • Tarzınıza uygun şeyler tasarlayın.
  • Evinizin içinde kullanabileceğiniz şeyler arayın. Bazen en iyi el zanaatı eşyaları marketlerde bulunmayabilir fakat bunun yerine sizi tavan aranızda bekliyor olabilirler.
  • Tasarımcı yönünüzü kullanın.

Uyarılar

  • El aletlerini kullanacak kadar büyüdüyseniz bile dikkatli olmalısınız.
  • Silikon tabancası ya da zımba gibi aletler kullanıyorsanız daha yaşça büyük birinden yardım isteyin ve daha çok dikkatli olun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here