Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Battaniye Modelleri

Örgü Battaniye Modelleri

örgü bebek battaniyesi modelleri

Örgü kültürü geleneğimizin bir devamı olarak bebek beşiklerinde, gelinlik kızların çeyizinde, hediyelik aksesuarlarda ve günlük yaşamda çok sık kullanılmaktadır. Özellikle örgü battaniyelerinin bizler için oldukça kıymetli ve aynı zamanda da el emeği verildiği için herkes için farklı bir yeri vardır. Örgü battaniye modelleri oldukça fazla desende çeşit çeşit renklerde yapılarak ortamı ısıtacak ve geleneğimizi devam ettirecek motiflerle süslenmektedir.

 

hayvan figürlü örgü battaniye modelleri
hayvan figürlü örgü battaniye modelleri

Özellikle bebekler için örgü battaniyeler anneanneler tarafından çeşitli modellerde yapılarak bebek kınası veya bebek beşiklerinde götürülmektedir. Osmanlı motifleri veya etnik çizgilere sahip modeller örülerek oldukça görkemli örgü battaniyeler yapılmaktadır. Kız çocukları için pembe ve tonları erkek bebekler için mavi ve tonlarının hakim olduğu battaniyeler bazen de birçok rengi bir arada barındırarak etnik motiflerle işlenmektedir.

Örgü battaniye 2016 modellerinde özellikle düz renkte örülen battaniyelerin üzerine kanaviçe işlenmesi veya örgünün kasnak yardımıyla yapılmış modelleri bu yıl sıkça karşımıza çıkıyor. Tamamen hayal gücünüze dayanarak birçok farklı model üretebilirsiniz. Mesela tuttuğunuz takımın renklerinde örgü battaniye yapabilir veya sevdiğiniz hayvan figürlerini battaniyelere işleyebilirsiniz. Kışın ısınmak için vazgeçilmez parçası örgü battaniyeleri evde yarım kalmış ipleri değerlendirmek için kare motifler yaparak sonra birbirine eklediğinizde rengarenk sıcacık bir diz battaniyesi de yapabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara hediye etmek için örgü battaniye yapacaksanız onların en sevdiği objeleri battaniyede kullanarak güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here