Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere İğne Oyası Keloğlan Modeli yapılışını anlatacağız. Son zamanlarda trend ve oldukça popüler olan Keloğlan Modelini sizler için detaylı olarak videolu ve yazı olarak ele aldık. Keloğlan modeli oldukca basit bir modeldir sadece dikkat etmeniz gereken 2-3 nokta bulunuyor lütfen bu noktaları iyi dinleyin.

Malzemeler

  • 1 adet farklı renkte oya ipliği
  • Yeşil oya ipliği
  • Makas
  • 1 adet iğne
İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı
İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı

Herzaman olduğu yazmamızın kenarına bir sıra İğne Oyası zürafa yapıyoruz. Zürafaları yaptıktan sonra ikili testere dişleri ile oyamızın alt kısmını oluşturuyoruz. 3 adet testere dişi daha yapıyoruz.  Son kısımda 1 adet daha testere dişi yaptıktan sonra tepesine çıkarak 1 adet kirpik yapıp çiçeklerimizin zeminini hazırlıyoruz.

Bu bölümde keloğlen çiçek kısmını oluşturmak için uzunca bir ip alalım. İpi parmağımıza bir doladıktan hemen sonra düğümleyerek halka oluşturalım. Oluşturduğumuz halkanın etrafına çiçeğimizin yapraklarını oluşturacak olan 6 tane kirpiğimizi yapalım. En önemli aşamalardan bir tanesi olan bu bölüm ise boşta kalan ipi çekerek çiçeğimizin orta bölümüne oluşturmaya geçiyoruz.

Her kirpiğin arasına 1’er adet orta boy zürafa yapıyoruz. Zürafa yapma işlemi bittikten sonra, ilk yaptığımız zürafanın ortasına bir düğüm atalım.

Bu bölümden sonrasını lütfen videodan takip edin çünkü karıştırma ihtimaliniz olabilir.

İğne Oyası Keloğlan Modeli Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here