Ana sayfa Dekorasyon Örgü El İşi Poşetlik Modelleri

Örgü El İşi Poşetlik Modelleri

Bu yazımızda sizler ile örgü el işi poşetlik modellerinin yapımını anlatacağız. Market poşetleri olsun, pazar poşetleri olsun, eve gelen bütün poşetlerinin biriktirilmesini bütün kadınlar yapar. Bu biriktirme ev işlerimizde bizlere birçok faydası var. Şimdi ise bu poşetler ile evimizin bir köşesine koyacağımız örgülü kız bebeği yapacağız. Bize lazım olan; sakallı ip ve bu ipi örebilmek için şiş gerekli. Bu işlemi 3 parçada yapacağız. İlk kısımda poşetlerin toplu durmasını sağlayacağımız kısım olacak; yani bir nevi dağılmaması için muhafaza edeceğiz. Bunun için bizde lastik örgü ile başlıyoruz.

örgü poşetlik yapımı anlatımlı
örgü poşetlik yapımı anlatımlı

Örme işlemine 2 ters 2 düz olacak şekilde ortasına kadar bu işlemi böyle devam ettiriyoruz. Poşetlik modelleri örgü işleminde tam ortasına geldiğimiz de ise lastik örme işlemini bırakıp, haraşo örgü örme işlemine geçiyoruz ve bunu 4 sıra olacak şekilde sürdürüyoruz. Bu işlemlerden sonra düz ip ile sakallı ipleri birleştiriyoruz. Yine 2 ters 2düz olacak şekil de ilerliyoruz.

Kız bebeğimizin kafasının dikeleceği yerler hariç diğerlerinin yan taraflarını dikip diğer kısma geçiz yapıyoruz yani kızımızın kafasını yapacağız. Burayı düz bir şekilde örüyoruz ve içini elyafla doldurup yan taraflarından dikerek kafaya son şeklini veriyoruz, daha sonra ise şapka örme işlemini tamamlayıp sakallı iple kenarlarını geçtikten sonra kafanın üzerine dikiyoruz. El işi poşetlik modelinde son işlem kızımıza örgülü saç modelini hazırlayıp işlemimizi tamamlıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here