Ana sayfa Tığ İşi 3D Tığ Oyası Çilek Modeli Yapılışı

3D Tığ Oyası Çilek Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere 3D Tığ Oyası Çilek Modeli yapılışını anlatacağız. Çileğin tadının oldukca güzel olduğunu biliyoruz bu modelimizin yapılışı da çilek kadar tatlı olduğunu söyleyebilirim. 3D Tığ Oyası Çilek Modelini yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecek bu noktaları videodan takip etmenizi öneririm. Şimdi oyamızın yapılışına geçebiliriz.

3D Tığ Oyası Çilek Modeli Yapılışı Resimli

Oyamıza 8 adet zincirden oluşan bir halka yaparak başlıyoruz, ardından 3 adet zincir çekelim. Oluşturduğumuz halkanın içine 8 adet tekli trabzan örelim. 2 adet zincir çekiyoruz, bu zincirleri “geçiş noktası” olarak adlandıralım, ilerde lazım olacak. Daha sonra halkanın içine 8 adet tekli trabzan daha örüyoruz. 2 adet daha zincir çekerek ilk trabzanın başına sık iğne yaparak geçiş noktası oluşturuyoruz. Hemen ardından yaptığımız trabzanların teperine 2’şer adet zincirden birer adet kirpik yapıyoruz.

3D Tığ Oyası Çilek Modeli Yapılışı
3D Tığ Oyası Çilek Modeli Yapılışı

Geçiş noktası dediğimiz bölüme gelince 2 adet zincir çekerek içine hiç batmadan sıradaki trabzanın tepesine batıyoruz. Geriye kalan diğer trabzanların tepelerine de aynı şekilde 2’şer adet zincirden birer adet kirpik yapıyoruz. Diğer geçiş noktasına gelince de aynı biçimde 2 adet zincir çekip ilk kirpiğin tepesine çıkıyoruz ve buradan itibaren işlem tekrarlayarak tepeye çıkıyoruz. 3 adet zincir, sıradaki kirpiğe sık iğne ve geçiş noktalarında 2 şer adet zincir. ( bu bölümü video’dan izleyin lütfen)

3D Tığ Oyası Çilek Modeli
3D Tığ Oyası Çilek Modeli

Gördüğünüz üzere geçiş noktalarından hiç batmadan 3’er adet zincirden kirpikler yaparak çileği ilerletiyoruz. Her sırada otomatik olarak 1 adet önden, 1 adet arkadan kirpik azalacaktır. Her kirpiğin içine batarak yine 1 adet kirpik yaparsak sayılar eksilmez aksine aynı kalır. Böyle yaparak sayı eksilip çilek şeklini alacaktır.

Tepede 2 geçiş noktası kalana kadar devam ediyoruz ve tepeye ulaşınca bu geçiş noktalarının içlerine birer adet sık iğne yaparak ipi kesiyoruz. Modelimiz bir karışık gibi gözüküyor haklısınız bu sebepten dolayı videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. İyi seyirler.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here