Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Ponponlu Bebek Bereleri

Ponponlu Bebek Bereleri

17.272 okundu
0
ponponlu sevimli bere modelleriTüm anneler bebeklerine tatlı tatlı görünen; kazaklar eldivenler bereler örmeyi çok sever. Hangi bereyi örmeliyim kızıma veya oğluma hangi bere daha çok yakışır gibi bilmeceler içinde boğuşurlar devamlı, Sonucunda ne mi olur? En güzel görünen bereleri onlar için hazırlarlar ve pratik ponponlu bebek berelerini tatlı bebişlerine giydirirler. Bunların nasıl hazırlar derseniz, gelin birlikte bebeğiniz için hazırlayalım. Eminim sizlerde bebekleriniz de hazırlamış olduğumuz bereyi çok seveceksiniz. Yapım aşamasının bir zorluğu yok gayet pratik ve kısa zaman da halledebileceğimizi düşünüyorum.Anlatımlı Ponponlu Bebek Beresi Yapılışı
Anlatımlı Ponponlu Bebek Beresi Yapılışı

Ponponlu bebek bereleri örneğimizin örme aşamasına gelin birlikte geçelim. Bu örneğimiz de alın kısmı dışa kıvrımlı şekilde olmayacak yani dışa kıvrımlı lastik örgü tekniği kullanmayacağız. Doğrudan lastik örgüsüyle beremizi hazırlayacağız. Sekiz ilmikle başlıyoruz ve lastiğini tamamlıyoruz. Sonrasında bir sıra düz bir sıra da haroşa diğer bir deyişle ters şekilde örmeye devam ediyoruz.

Kulak kısmına yaklaşınca birer, bazen ikişer azaltarak devam ediyoruz. Şişte on iki ilmek kalınca örme işlemine ara verip, örgünün uçlarını birleştiriyoruz Ve kırk sekizde tane ilmek atarak örme işlemini tamamlıyoruz. Pratik bebek bereleri yapımında, son aşama ponpon; ipimiz ne kalın, ne ince olsun. Büyüklüğünü ayarlayıp, İpleri elimize doluyoruz. İpi elimize çok dolamalıyız ki ponponlar o kadar dolgun ve yumuşak görünsün. Ortasından sıkıca bağlayıp, ponponu beremiz ile birleştiriyoruz ve ponponlu beremiz hazır.
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here