Ana sayfa Örgü Modelleri Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri

Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri

Merhabalar,
Bu konumuzda farklı bir modeli paylaşıyoruz. Eğer daha önceden kullandığımız ve artan ipler varsa onları değerlendirmek için böyle bir örgü modelinde kullanabilirsiniz. Renkler tamamen sizin zevkinize bırakıyoruz tabi ki. Renkli üçlü tomurcuk dizeleri örgü modelini berelerde ve özellikle bebek battaniyelerinde kullanabilirsiniz. 8 ilmek ve katları +3 olarak örüyoruz.

Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri

Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri Örgü Modeli Yapılışı

Başlangıç ilmeklerini attıktan sonra örnek koymaya başlıyoruz. Örnekler arası 4 sıra düz örgü yapılıyor. Şimdi şiş ve iplerimiz hazırsa üçlü tomurcuk örgü modelini yapmaya hemen başlayalım.
– İlk üç ilmeği boş alın, sarı ipi alıp bir ilmek düz örer gibi geçirip ipi öne alın, tekrar ipi örer gibi yapıp batıp ipi öne alıyoruz. Bu şekilde 5 tane ilmek oluşturmuş olacağız. Tomurcukları yaparken biraz gevşek yapmanız örgüyü yaparken kolaylık sağlayacaktır.
– Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. 2. tomurcuğu oluşturacağız.
– Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. 3. tomurcuğu oluşturacağız.
– Şimdi 3 ilmek boş alın. Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. Bunu 3 defa tekrarlıyoruz. Bunların arasında yine bir ilmek boş alınacak.
– Bu adımları sıra sonuna kadar tamamlayın.
– Örgünün arka yüzüne geçtiğimizde ip arkada 3 ilmeğe şişi takıp ipi dolayıp 5 ilmeği birden örün.
– Boş alın yeniden 5 ilmeği tek seferde batıp çıkıyoruz. Bütün tomurcukları ördükten sonra 3 ilmeği boş alırken ip önde olacak. Bunu sıra sonuna kadar tamamlayın.
– Şimdi ise yeşil iple tüm ilmeleri düz örüyoruz. Artık modelimiz çıkmış oluyor. Ellerinize sağlık diliyoruz. 🙂

Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri Örgü Modeli Video Anlatım

Kaynak: Youtube Örgü Tasarım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here