Ana sayfa İğne Oyası Resimli Oya Modelleri

Resimli Oya Modelleri

Resimli Oya

Toplumumuzda ve yüzyıllardan beri günümüze gelmeyi başaran Türk kültüründe bayanların en büyük uğraşıları arasında el işleri yer alıyor. El işleri sayesinde bayanlar hem arta kalan vakitlerini en iyi şekilde değerlendiriyor, hem de oldukça hoş ürünler elde ederek bunları verimli bir şekilde kullanmaya başlıyorlar. Yapılan ve en çok başvurulan oyalar için de sizlere resimli oya modelleri hazırladık.

 

Resimli Oya
Resimli Oya

Oya yapmak el işleri arasında en eski zamanlara kadar dayanan ve mutlaka yapılması gereken bir el işi örneği olmaktadır. Oyaların kullanım alanları çok geniştir. Geçmişten beri hala devam eden çeyiz kültürümüz doğrultusunda oyalara kesinlikle ihtiyaç duymaktayız. Bu oyaları çeyizlere koyarak estetik duruşun yanı sıra doğallığı da beraberinde getiriyoruz. Siz de çeyiz için resimli oya örnekleri arıyorsanız doğru yerde bulunmaktasınız. Çeyizlerin yanı sıra; sehpa ve dolaplarımızın üzerine koymuş olduğumuz örtülere de oyalar ile ekleme yapmaktayız. Nasıl ki bir bayanı daha çekici kılan makyajı ise; bir örtünün makyajı da oyası olmaktadır. Örtülere ekleyebileceğiniz oyaları da yine resimlerden seçebilirsiniz.

Rengarenk yapıları ile dikkat çekmeyi başaran oyalar aynı zamanda da model olarak da birbirinden farklı yapılarda bulunmaktadır. Örneğin; çeyiz için kullanacağınız oya modelleri ile bir yazma için kullanacağınız oyaların deseni oldukça farklıdır. Dolayısı ile de önce hangisi için oya yapacağınıza karar verip daha sonra rengi ve deseni seçin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here