Ana sayfa Tığ İşi Yamaç Çiçekli Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Yamaç Çiçekli Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Yamaç Çiçekli Tığ Oyası Modeli yapılışını anlatacağız. Yamaç Çiçekli Tığ Oyası modelini sizler için hem yazıyla hemde videolu olarak anlatmaya çalıştık. Modelimizin yapımı biraz karışık olduğu için bir noktadan sonra videodan takip etmeniz gerekecektir. Fazla zaman kaybetmeden yapılışına geçelim.

Her zaman olduğu gibi Tığ oyası modellerimizde oyamıza başlamadan önce bir sıra zürafa yapalım. Devamında ise zürafaların birisinin içine bir adet sık iğne yaparak oyamıza başlıyoruz.

Oyamızın devamında 1 adet orta boy örümcek çekiyoruz ve 3 zürafa batarak 1 adet buraya 2 adet tekli trabzan örelim. Sıradaki zürafaya geçiş noktasında bulunan sık iğneye de 1 adet tekli trabzan ördükten sonra sıradaki zürafaya da 2 adet tekli trabzan örüyoruz. Unutmayalım bu bölümde kesinlikle 5 adet tekli trabzan elde etmemiz gerekiyor.

Hemen ardından 6 adet zincir çekiyoruz, oyanın ters yüzünden iki tekli trabzanın tepesine batalım ve burada üç adet zincir çekip oyanın düz yüzüne dönelim.

Örmüş olduğumuz zincirlerin içerisine 1 adet ikili ve iki adet 3’lü traban ördükten sonra  ördüğümüz üçlü trabzanın tepesine dört adet zincirden 1 adet kirpik yaparak trabzanın etrafına 7 adet iğne, dibine ise 1 adet sık iğne örelim.  Bu bölümden sonrası biraz karışık olduğunu düşündüğümüz için video üzerinden takip etmenizi öneriyorum.

Yamaç Çiçekli Tığ Oyası Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here