Ana sayfa Firkete Örgü Modelleri Firkete Havlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri

Firkete Havlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri

Havlu Firkete Örgü Modeli

Bu yazımızda sizler ile birlikte firkete havlu kenarı modellerine bakacağız, ayrıca firkete havlu kenarı nasıl örülür ondan bahsedeceğiz. Firkete havlu kenarı modelleri ve örnekleri, gelinlik kızların çeyiz hazırlıklarında rehber olacak şekilde hazırladık. Firkete kenarlıklar sadece havlularda değil, yazmalarda, örtülerde kenarlık olarak kullanabiliriz. Örnek vermek gerekirse televizyon örtüsü olarak kullandığımız örtünün kenarını, firkete ile süsleyerek daha bir gösterişli yapabiliriz. Modeller ise; beyaz havlu kenarına, açık pembe renk ile işlenmiş çiçekler güzel bir model olarak karşımızda. Diğer bir modelimiz, mor havlu üzerine yine açık pembe renk ile işlenmiş firkete çok güzel duruyor.

Firkete havlu kenarları nasıl örülür kısaca anlatayım; öncelikle 30 tane zincir oluşturuyoruz, 30 zincir çektikten sonra, firketen içi çıkarıp, hepsinin içinden ip geçirerek 8 zincir devam ediyoruz. Zincir sık iğne ile bağlıyoruz. Sonra yine 8 zincir çekerek üst kısmına tutturuyoruz. Ve üstteki her bir taneye birer zincir çekip yine sık iğne ile tutturuyoruz. Üst sıraya dönüp bir zincir üzerine çakma, sık iğne 3 zincir pipirik yapıp işlemi tamamlıyoruz ve havlu kenarımız tamamlanıyor.

Havlu kenarı örneklerinde firkete pek sık kullanılmaz daha çok iğne oyası ile örme ve süsleme işlemi yapılır. Biz sizler için gerekli olabilir diye kısaca nasıl yapıldığına hangi tür modellere hangi tür işlemeler gider diye değinmeye çalıştık. Beyaz yanı açık pembe modeli kesinlikle denemelisiniz. Harika duruyor.

Firkete Havlu Kenarı Modelleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here