Ana sayfa Örgü Modelleri Sevgi Odaları Örgü Modeli

Sevgi Odaları Örgü Modeli

Merhaba Canlar,

Bugün sizlerle birbirinden şirin ve sevgi dolu bir örneğin yapılışını paylaşıyoruz. Sevgi odaları örgü modeli sosyal medya üzerinde de hanımların paylaşımları doğrultusunda özel olarak sizlerle buluşturuyoruz Nako ipliklerinin anlatımıyla sevgi odaları örgüsü dört adımda kolay bir şekilde yapacağız. Sevgi odaları örneğinden hemen sonra sizlere önerimiz en güzel kalpli amigurumi örneklerini incelemeniz olacaktır. 🙂

Şiş ve ipliklerimizi aldıysak sevgi odalarını örmeye başlıyoruz. 🙂

Sevgi Odaları Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Sevgi Odaları Örgü Modeli Yapılış Anladım
Sevgi Odaları Örgü Modeli Yapılış Anladım

1. ADIM – Öncelikle kızlar örgümüze başlarken 1 kenar ilmek alıyoruz, sol şişteki ilmeklerden ilk 3 ilmekte sol baştaki ilmek sağdaki 2 ilmekle yer değiştirerek çaprazlıyoruz.
2. ADIM – İlk adımda çaprazlama işlemi yapıldıktan sonra düz örülür.
3. ADIM – Üçümcü adımda ise diğer ilmekler de aynı teknikle sağa sola çaprazlanarak yan yana odalar oluşturulur. Sevgi odaları örgüsünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örgü olarak örülür.
4. ADIM – Sevgi odaları örneğinde bir sonraki odalar sırasını oluştururken dikkat edilmesi gereken nokta, bir önceki sırada kapatılan oda bu yeni sırada açılacaktır. Böylece sürekli olarak örnekte çaprazlık sağlanmış olur.

Sevgi Odaları Örgü Modeli Resimli Anlatım
Sevgi Odaları Örgü Modeli Resimli Anlatım

5. ADIM – Kolay bir şekilde yapmış olduğumuz şirin örgümüzünde bitmiş hali bu şekilde olacaktır. Ellerinize sağlık. 🙂

Sevgi Odaları Yapılışı Türkçe Video Anlatımlı

Sevgi odaları örgüsü resimli anlatımının ardından şimdide hanımlar sevgi odaları örgü modeli videolu anlatımını izleyelim.

Kaynak: Nako

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here