Ana sayfa El İşleri İğne Oyası Küpe Modelleri ve Yapılışı

İğne Oyası Küpe Modelleri ve Yapılışı

İğne Oyası Küpe

İğne oyası küpe çiçeği yaparak, iğne oyası yapacağınız her türlü modele farklı bir güzellik katmanız mümkün olacaktır. İğne oyası küpe modelleri yapımını yazımızda öğrenebilir ve kolayca uygulayarak muhteşem ürünler meydana getirebilirsiniz.

İğne Oyası Küpe Yapılışı

İğne oyası küpe yapımı için hazırladığınız boruyu yeşil iple sarın ve 5 zürafa yapın. Bıraktığınız diğer iple zürafaları büzün ve 1 sıra dönerek elinizle büzün ve yuvarlak şekil verip, boru yapımını tamamlayın. 4 sıra döndükten sonra yeşil ipi kesin ve kaldığınız yerden pembe ipi takarak devam edin. Pembe iple 7 sıra çıkın ve yaprakları yapmaya başlayın. Her zürafanın içinde 3 tane zürafa yapın ve ortadan arttırarak 3 sıra şeklinde 9 sıra çıkın ve 1 sıraya düşürerek ipi kesin. Aynı işlemi diğer dört yaprağa da yapın. Yaprakların kenarlarını rulo yaparak kıvırın ve yaprakları tamamlayın.

İğne Oyası Küpe
İğne Oyası Küpe

Yapraklar bittikten sonra iç kısmını yapmaya geliyor sıra parmağınız üzerinden ipi sarın ve 4 zürafa yapın ve 7 sıra çıkın. Her göze 5 ufak pipit yapın. 1 zürafa içine 5 ufak pipit yaparak iki tarafından arttırın ve 5 sıra çıkın sonra 4 sıra eksiltin. Aynı işlemi diğer zürafaların içine de yapın. 3 yaprağı iç içe ayarlayın ve bükerek sıkarak, kalıp haline gelmesini sağlayın. İç kısmı dış yaprakların içine geçirin ve alt kısmında düğüm atın ve kesin. İğne oyasından küpe modeliniz hazır, kolay gelsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here