Ana sayfa Bebek Örgü Modelleri Tığ İşi Battaniye Motifleri

Tığ İşi Battaniye Motifleri

Değişik En Güzel Bebek Battaniyesi

Son yıllarda evler tığ işi battaniye motiflerinin kullanıldığı desenlerle şenlendi. Dekorasyona şıklık katmak için kırlentler, soğuktan korunmak için diz battaniyeleri, kanepe koltukların üzerine örtmek için örülen battaniyeler, bebekler için battaniyeler yatak örtüsü olarak kullanılan battaniyeler diye liste uzayıp gider. Örgü geleneksel kültürümüzün oldukça büyük bir parçası olmaktadır. Bebek beşiklerinde annelerin, anne annelerin ördüğü desen desen, renk renk tığ işi battaniye motifleri baş köşede yerini alır.

Beyaz Yeşil Sarı Mor Renkli Bebek Battaniyesi
Beyaz Yeşil Sarı Mor Renkli Bebek Battaniyesi

Yapımı oldukça kolay olan tığ işi battaniye motifi adeta ören kişiye terapi niteliğindedir. İnternette ya da örgü dergilerinde birçok çeşidini bulabileceğiniz tığ işi battaniye motiflerinden dilediğinizi kolayca siz de yapabilirsiniz. Eğer tığ işi battaniye motiflerini yeni öğrenmeye başladıysanız tek renk örneklerden örerek üzerini işleyerek oldukça güzel ve otantik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Tığ İşi Battaniye Örgü Modelleri


Tığ işi battaniye örneklerini  kalın tığ ve kalın iplerle örerek hızlıca bitirebileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Çocuk battaniyeleri için onların dikkatini çekebilecek çizgi film kahramanlarının bulunduğu motifler, kilim desenli motifler, lif yaparken yapılan birçok motifler de tığ işi battaniye motiflerine uygulanabilir. Zevkle yapabileceğiniz, boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz güzel bir uğraşı edinmek istiyorsanız tığ işi battaniye motifleri ile işe başlayabilirsiniz. Özellikle salon dekorasyonu için ortamın hakim renklerinden tığ işi battaniye arasında yer alan örneklerden hemen örerek birbirine ekleyebilir ve bunlardan oldukça şık kırlentler elde ederek fark yaratabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here