Ana sayfa Örgü Modelleri Tığ İşi Kalp Motifi Nasıl Örülür?

Tığ İşi Kalp Motifi Nasıl Örülür?

Merhaba hanımlar,

Örgü Delisiyim
ekibi olarak örgü modelleri ve örgü tekniklerini paylaşmaya hız kesmeden devam ediyoruz. Bu konumuzda sizlerle paylaşacağımız tığ işi kolay kalp motifi nasıl yapılır adım adım anlatacağız. Kalp motiflerini örgü atkı, örgü bere veya örgü patik modellerinde rahat bir şekilde kullanılabilir daha şirin örgü modelleri ortaya çıkarmış olabilirsiniz. Daha önce paylaşmış olduğumuz motifler arasında tığ işi çiçek motifi , örgü yaprak motifi , örgü kelebek motifi gibi bir çok örgü tekniği yapılışını sizlerin beğenisine sunmuştuk.

Tığ İşi Kalpli Motif Yapılışı

kolay-tig-isi-kalp

Çok şirin ve yapımı kolay olan kalpli motifimizi rengarenk sizler renk zevkinize göre yapabilirsiniz. Örgü modelimizi yaparken tığ 0.2 mm kalınlığında kullanıldı.

Örgü modeline başlarken öncelikle dikkat etmemiz gereken zincirleri çift yapmamız gerekmektedir. 12 tane zincir çektikten sonra, iki zincirde dönmek için çekiyoruz.
İki zincir atlayıp 3. zincire çakma trabzan yapıyoruz. Bu şekilde çekmiş olduğumuz 12 zincir için 12 tane çakma trabzan yapıyoruz.

Çakma Trabzan Nedir?
Tığımızı zincirin başına doluyoruz, batıyoruz ve bir kerede çekiyoruz. Örgü motifimizin geri kalan yapılışı adımları Türkçe video anlatımıyla hemen öğrenebilirsiniz.

Şimdi yeniden iki zincir çekip dönüyoruz batıyoruz ve 12 tane çakma trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Kalp Motifi Türkçe Video Anlatımlı

Kalp motiflerini daha büyük yapmak isterseniz başlangıçta ki zincir sayısını artırarak o doğrultuda diğer adımları uygulayabilirsiniz. Tığ işi kalp yapılışı hakkında takıldığınız bir adım olursa yorum alanında paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here