Ana sayfa Örgü Modelleri Yastık Başı Kenarı Süslemeleri

Yastık Başı Kenarı Süslemeleri

derya baykal dantel yastık başı modelleri

Yastık başı kenarı süslemeleri, orta yaş ve üzerinde olan hanımlar hatırlayacaktır. Anneannelerimizin kullandığı bembeyaz örtülerin kenarlarına işlenen oyalar mis gibi sabun kokardı. Gerek yatak odalarında gerekse de oturma odasında sedirlerin üzerinde yer alan yastıkların kenarlarına işlenen oyalar, o evdeki kadınların ne kadar becerikli olduğunun neredeyse bir göstergesi idi. Ne kadar geçmişte kaldığını düşünsek ve nostalji olarak değerlendirsek de, bugün pek çok evde bu oyaları ve süslemeleri görmek mümkün. Yeniden geçmişe dönülen günümüzde, oyalar da modernize edilerek ya da klasik halleri ile evlerimizdeki yerlerini almaya başladılar.

derya baykal dantel yastık başı modelleri
derya baykal dantel yastık başı modelleri

Eğer siz de yatak odası için nevresim takımlarınızı evinizde kendiniz dikiyorsanız ve değişik çalışmalar ile birlikte geçmiş zamandan bugüne gelen ve mutlaka her genç kızın da çeyizinde yer alacak olan göz nuru, şık, kullanışlı ve sağlam bir yastık başı kenarı süslemesi ile yastık modelleri yer almaktadır. Siz de sitemizde pek çok modeli görebilir ve dilediğiniz herhangi birini kullanabilirsiniz.

Ya da artık kullanmadığınız dantelleri de yastıkların kenarlarına ekleyerek son derece değişik ve şık tasarıma sahip yastıklara sahip olabilirsiniz. Yastık başı kenarı süsleme örnekleri için renkli ipek saten üstüne yaparak, yastık dantellerinin daha şık ve belirgin olmasını da sağlayabilirsiniz. Yatak odası renklerine uygun olacak kumaşlar üstüne şık ve kullanışlı şekilde tasarlanan süslemeleri sitemizde görebilir ve fikir edinerek hayata geçirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here