Ana sayfa İğne Oyası Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün yepyeni bir iğne oyası modelimiz ile karşınızdayız. Bu modelimizin yapılışını sizlere detaylı olarak videolu ve resimli olarak anlatacağız. Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışında dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut bu noktaları videomuzda detaylı olarak sizlere anlattık. Kadife Boncuklu İğne Oyası Modelini yaparken takıldığınık tokları sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Kadife Boncuklu İğne Oyası Modelinin Malzemeleri

  • 1 adet tülbent
  • İğne
  • Makas
  • 1 adet oya ipliği
  • Küçük inciler
  • Kadife boncuklar

Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı Resimli

Oyaya başlamadan önce her zamanki gibi isteğe göre yazmanın kenarına önceden bir sıra zürafa yapabilirsiniz. Ardından 3 adet boş zürafa yaptıktan sonra 4.zürafanın üzerine dönüyoruz. Ve 2 adet orta boy kirpik yapıyoruz. Daha sonra önceliklerden biraz daha büyük olacak şekilde 1 adet kirpik yapıp yazmanın kenarına iniyoruz.

Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı Video
Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı Video

4 Adet zürafa yapıp 4.zürafaya dönüş yaprak düğüm atıyoruz. Bir önceki uzun kirpiğin tepesine dönerek buraya 1 adet düğüm atıyoruz ve hemen ardından kadife boncuğu ipe geçiriyoruz. 1 adet küçük inci alıp tekrar kadife boncuğun içinden iğneyi geçiriyoruz. Daha sonra son yaptığımız düğümün olduğu yere boncuğun ipini çekerek düğüm atıyoruz.

Yeniden yazmanın kenarına inerek kirpiği tamamlıyoruz. Son oalrak 2 adet orta boy kirpik yapıyoruz ve oyamızın sonuna geliyoruz. Unutmadan söyleyelim, kadife boncuklarımız hassas olduğu için çamaşır makinasında yıkamamanızı tavsiye ederiz.

Kadife Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here