Ana sayfa El İşleri 2018 Örgü Şal Modelleri

2018 Örgü Şal Modelleri

Merhaba arkadaşlar bugün sizler için değişik şal ve boyunluk modellerini bir araya getirdim. Birçok şal ve boyunluk örneğini toplayıp sizlerle paylaşıyorum.

Biz bayanların omuzlarına çok yakışan örgü şallar artık örgü fular olarak da bilinmekte. Düğmelerle, örgü çiçekler ile süsleyebileceğiniz birbirinden güzel şal modelleri hem size hem de çocuklarınıza çok yakışacak.

örgü çiçek şal

Manto üzerine takılabilen veya her türlü kıyafet üzerinde rahatça taşınabilen ve giyilen şallara önden düğmeli olan pelerine benzeyen bayan şal modelleri kolaylıkla örülebilir.

pelerine benzeyen bayan şal modelleri

Örgü işinde daha çok yeni olan hanımlar kendilerine şal örmek isterse onlara tavsiyem ise Ebruli ip ile örülebilen haraşo denilen inanılmaz kolay bir modelle önden düğmeli kolay şal modelini tercih edebilirler.

önden düğmeli kolay şal modelini

Size tavsiye edeceğim bir başka model ise papatya motifli hem tığ işi hem örgü şişleri ile örülebilen haraşo üzerine papatya motifli şal modelidir.

papatya motifli şal

Örgü şallar içerisinde ilginizi çekebilecek bir abiye modelim var ki halk arasında gelin şalı olarak kullanılır. Uzun atkı şeklinde olan omuzlarda adeta yapışık gibi duran ve çok şık olan bu şallar tüm dikkatleri üzerine çekecek.

gelin şalı

Uçları püsküllü ve çiçek motifli fileli, örümcek file örneği şallar size daha kolay gelebilir. Örgü boyunluk ve bereli örgü şal takımları içerisinde eldiven şal takımı olarak da düşünebileceğiniz modeller bulunuyor.

eldiven şal takımı

Sizler için seçtiğim başka bir örnek ise sekiz renk bir arada ahenkli şal modelleri. Bu model şallar da değişik sekiz rengi aşağıdaki modellerde kullanabilir ve farklı konseptler oluşturabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here