Ana sayfa Amigurumi Amigurumi Renk, İP Değiştirme Nasıl Yapılır?

Amigurumi Renk, İP Değiştirme Nasıl Yapılır?

Amigurumi sever hanımlar merhaba,

Bugün sizlere Amigurumi örgü yapılışıyla ilgili temel olarak öğrenmeniz gereken ve sosyal medya üzerinden bir çok hanımın bizlere sorduğu Amigurumi İp Değiştirme veya renk değiştirme nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız. Amigurumi yeni örmeye başlayanlar için yine daha açıklayıcı olması adına amigurumi renk değiştirme videolu anlatımını paylaşıyoruz.

Ördüğümüz amigurumi oyuncağımız da ana rengin dışında farklı bir renk kullanmak istediğimizde bu tekniği kullanıyoruz. Renk değiştirme tekniği ile ipimizi değiştirdiğimizde birbirini takip eden daha hoş bir görüntü ortaya çıkar ve ipin değiştirildiği bölgede potluk ve bozuk bir görüntü kesinlikle olmaz.

İpi değiştirmek istediğimiz noktada bir ilmeği tığa alıp bekletiyoruz. Diğer rengi arka taraftan getirip tığımıza alıp o renk ile sık iğnemizi topluyoruz. Birbirinden farklı renk ile devam eden sırayı örüp, birleşim yerine geliyoruz. İşte o noktada ilk ördüğümüz farklı rengin bulunduğu ilmeğe arkadan ip alma tekniği ile batıp tığımıza ip almadan hemen topluyoruz. Bu şekilde renk değiştirdiğimizde, bozuk bir görüntü olmadan birbirini izleyen ilmekler elde edebiliriz ve amigurumi oyuncağımız için ayırdığımız zamanımız boşa gitmemiş olur. 🙂

amigurumi ip değiştirme 2

amigurumi ip değiştirme

amigurumi renk değiştirmeamigurumi renk değiştirme 2

Amigurumi yapımından kullanılan diğer bir teknik ise sihirli halka nasıl yapılır ve çocukların çok seveceği hatta ve hatta yeni evlenen çiftlere ufak bir hediye olması adına amigurumi gelin damat konumuzu incelemenizi önermekteyiz. Bu arada hediyenin küçüğü büyüğü olmaz. 🙂 Önemli olan burada hanımlar o ellerinizle yapmış olduğunuz güzel emeğiniz. Bu emeğinizin değeri paha biçilemez. 🙂

Amigurumi ip değiştirme tekniğiyle ilgili herhangi bir sorunuz olursa ise bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Bizi takipte kalın kızlar!

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here