Ana sayfa Tığ İşi 3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere 3D Tığ Oyası Karanfin Modeli Yapılışını anlatacağız. Modelimiz Tığ Oyası ile yapılmakta olup oldukca kolay bir modeldir, rahatca evinizde kendinizde uygulayabileceksiniz. 3D Tığ Oyası Karanfin yapılışını sizler için hem resimli hemde videolu olarak anlattık.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli yaparken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları videomuzda söyledik. Ayrıca 3D Tığ Oyası Karanfil Modelini yaparken takıldığınız noktalarda sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Şimdi 3D Tığ Oyası Karanfil Modeli yapılışına geçebiliriz.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı Resimli

İlk olarak yeşil iple 14 adet zincir çekip (zincir nasıl çekilir) ilk zincire sık iğne yaparak halka oluşturuyoruz. 3 Adet zincir çekip halkanın içine 8 adet tekli trabzan örüyoruz. Daha sonra 1 adet zincir çekip trabzanların üzerine bir sıra sık iğne yapıyoruz ve bu şekilde toplamda 10 sıra sık iğne örerek yeşil ipi kesiyoruz. Hızlı bir şekilde oyanın iplerinden kurtulup karanfilin yapımında kullanacağımız pembe ipe geçiyoruz.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı Resimli
3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı Resimli

Pembe ip ile 2 adet zincir çektikten sonra daha önce ördüğümüz yeşil motifin son sırasındaki sık iğnelerin ilkine 1 adet sık iğne yapıyoruz. Ardından 3 adet zincir çekiyoruz, aynı sık iğnenin içine adet tekli trabzan örüyoruz ve 5 adet zincir çekip trabzanın tepesine kirpik yapıyoruz. Daha sonra 3 adet zincir çekip yine aynı sık iğnenin içine batıyoruz ve diğer yeşil sık iğnelerin tümüne oluşturduğumuz bu pembe motifin aynısından örüyoruz.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı
3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı

Bu şekilde devam ederek toplamda 7 adet pembe motif ördükten sonra 6 adet zincir çekip başladığımız noktaya 1 adet sık iğne y ardımıyla ufak bir bağ örüyoruz. Oluşan bu bağın içine de bir önceki pembe motiflerden 4 tane örüyoruz.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli
3D Tığ Oyası Karanfil Modeli

Tekrar 6 adet zincir çekiyoruz, yeşil motifin diğer ucuna batarak yeni bir bağ kurup aynı şekilde 4 adet pembe motif örüyoruz ve karanfil oyamızın motifini bitiriyoruz. Bu aşamada karanfilimizi yazma kenarına eklemek üzere önceden yazmanın kenarına bir sıra zürafa örüp zürafaların birine sık iğne yaparak başlıyoruz.

Daha sonra 1 adet küçük boy örümcek çekip karanfil motifimizin yeşil kısmında bulunan zincirlerden halkadan tığı geçirerek 1 adet sık iğne örüyoruz. Tekrar bir adet küçük boy örümcek çekip sıradaki 2 zürafa batıyoruz. Ardından aynı boyda 1 adet örümcek çekiyoruz, 1 adet zincir çekiyoruz ve son olarak yine aynı boyda 1 adet örümcek çekip yazma kenarındaki 2. boş zürafaya batarak oyayı kesiyoruz. Oyamızın sonuna geldik iyi seyirler.

3D Tığ Oyası Karanfil Modeli Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here