Ana sayfa Amigurumi Videolu Sihirli Halka Yapılışı

Videolu Sihirli Halka Yapılışı

Hanımlar bugün sizlerle amigurumi örgüsüyle ilgili teknik terimler arasında yer alan “Sihirli Halka” yapılışını fotoğraf ve video olarak paylaşacağız.

Amigurumi örneklerini yaparken bir çok hanımların karşılaştığı zor gibi görünen adımlardan olan Sihirli Halka yapılışı aslında öyle göründüğü zor bir adım değildir. Daha önce örgü modeli yapmış kişiler için ufak bir dikkat ile kolay bir şekilde sihirli halkayı yapabilir.

Sihirli Halka Nasıl Yapılır?

Amigurumi yapılırken, başlangıç noktamızın deli olmaması için uygulanması gereken bir yöntemdir. Şimdi adım adım uygulamaya başlayalım:

1. Adım – İlk önce işaret ve orta parmağınızın üzerine ipi dolayın.

2. Adım – Paralel iki tane ipiniz olması gerekiyor.

3. Adım – Çok dikkatli bir şekilde ipi paramaklarınızdan çıkartın ve ipliklerin kesiştiği yerden sıkıca tutun. Dilerseniz parmaklardan çıkarmadan tığı içinden geçirip atarak da yapabilirsiniz.

4. Adım – Oluşturulan halkanın içine tığı takın lütfen.

Sihirli Halka Yapılışı 1

5 – 6. Adım – Tığ Üzerine ilmek alalım ve halka içinden geçirelim. Bu ilmek olarak sayılmaz.

7. Adım – Yeniden ilmek alıp zincir olarak örgü örün.

8. Adım – Tekrar halka içinden tığı geçirip, tığımıza ilmek atalım.

9. Adım – Aldığımız ilmeği halkanın içine geçirin ve şimdi tığımızı yeniden ilmek alalım. Bir önceki turda yapılan iki ilmeği içinden geçirin. Bu şekilde ilk sık iğne örülmüş oluyor.

Amigurumi Sihirli Halka Yapılışı Örgü Delisiyim

10. Adım – Şimdi ise sık iğne yanına aynı şekilde 11 sık iğne daha ekleyelim.

11. Adım – Parmağınıza dolayarak yaptığınız halkanın ucunu orta boşluğu kapatmak için çekin.

12. Adım – Örgünüz şuan aşağıda ki gibi gözükmeli ve ilk SC içine ilmek kaydırma yaparak sık iğne halka olarak kapatmanız gerekmektedir.

Amigurumi sihirli halka yapılışı 2 örgü delisiyim

Amigurumi Sihirli Halka Yapılışı Video Anlatımı

Artık Amigurumi yapılırken kullanmanız gereken sihirli halka yapılışının birinci adımını tamamlamış oluyorsunuz. Aynı şekilde amigurumi modeline göre bu adımı tekrarlayarak örebilirsiniz. Sihirli halka tarifinde ve sizler yaparken herhangi bir takıldığınız nokta olursa konumuzun sonunda yer alan yorum alanında kolay bir şekilde paylaşabilir, sizlere “Örgü Delisiyim” olarak yardımcı oluruz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here