Ana sayfa Örgü Modelleri Çeyizlik Tığ Oya Modelleri

Çeyizlik Tığ Oya Modelleri

Mor Renkli Tığ Oyası Çeyizlik

Bizlerin gelenek, görenek, örf ve adetlerinde yer alan çeyiz olgusunun yeri çok başkadır. Özellikle Anadolu’da evlenme çağına gelmiş olan genç kızlar için çeyizler bin bir özen gösterilerek hazırlanır. Çeyizlerin son derece büyük bir bölümü de baş örtü oyaları ve yemeniler oluşturmaktadır. Çeyizlik tığ oya modelleri işlemek de oldukça maharet isteyen bir durumdur.

Çok Güzel Farklı Oya Örnekleri
Çok Güzel Farklı Oya Örnekleri

Anneler, teyzeler, anneanne ve babaanneler de çeyizleri hazırlarken, ihtimam gösterip, özene bezene hazırlık yaparken, kimin daha değişik ve ilginç bir oya işleyeceği, kimin tığ oya modelinin kusursuz olacağı, yemeniler de daha güzel nasıl yapılır, oya modelleri ve en nadide yemeniler birbirleri ile yarışır. En güzel iğne oyasının kimin işleyeceği anlamında ufak çekişmeler yaşanırken, genç kızların en güzel zamanları da böyle keyif ve eğlence ile yaşanır. Günümüzde ise çeyizlik tığ oya çeşitlerini bulmak artık hiç de zor değil. Günümüz gençleri diledikleri modelleri internet üzerinden beğenme şansını yakalayabiliyorlar.

Çeyizlik Tığ Oya Örnekleri


Klasik modellerin yanı sıra yeni modern tasarımların da yer aldığı sitemizde çeyizlik tığ oyası örnekleri bulabilir ve kendinize en uygun olanını tercih ederek, bir an önce hazırlıklara başlayabilirsiniz. Rengarenk, cıvıl cıvıl ve insanın gözünü ve gönlünü açan modellerin renklerini de dilediğinizce değiştirebilir ve keyifli bir şekilde işleyerek bu tatlı rekabette yerinizi alabilirsiniz. Bu örnekler ile hiç şüphesiz en güzel yemeni ve tülbentler sizinki olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here