Ana sayfa İğne Oyası Pipet İle Yapılan İğne Oyası Modeli Yapılışı

Pipet İle Yapılan İğne Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Pipet ile yapılan iğne oyası modelinin yapılışını anlatacağız. Pipet İle Yapılan İğne Oyası Modeli yapılışı biraz karışık gibi gözüksede videomuzu izledikten sonra oldukca basit olduğunu sizde anlayacaksınız.

Modelimizin yapılışını bir yere kadar anlatmaya çalışacağız fakat videodan takip etmenizi öneriyoruz.

Pipet İle Yapılan İğne Oyası Modeli

Oyamıza başlarken ipi iğneye geçirelim ve iğneye geçirdiğimiz ipin ucundan tutalım, sonrasında ucu pipetin çıkış tarafına getirelim ve pipete paralel şekilde üzerine koyalım. Pipete sabitlediğimiz ipi aynı anda ipin ve pipetin etrafına 10 kez sarıyoruz. İpi sıkı tutalım bırakmadan iğnenin sol tarafından 1 kez geçirip parmaklarımızın arasına sıkıştıyoruz. İğnenin diğer ucunda olan ipi sağdan sola doğru 2 kez iğnenin etrafında dolayalım. Bu bölümden sonra iğneyi yavaşca çekerek pipetten çıkartalım ve düğüm atalım.

Düğümü iyice sıktıktan sonra oluşan halkanın etrafından çıkan boş ipi kesip motifi örmeye devam edelim. Haklkanın etrafına 5 adet orta boy zürafa örelim. Zürafaları ördükten sonra ilk zürafanın içine geçiş yarapak zürafanın tamamına sık iğneler örelim.

Ara vermeden sıradaki zürafaya geçerek tüm zürafaların içine de aynı şekilde sık iğneler yaparak motifin sonuna geliyoruz. Bu bölümden sonra videomuzu takip etmenizi öneriyoruz.

Pipet İle Yapılan İğne Oyası Modeli Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here