Ana sayfa Amigurumi Örgü Amirugumi Oyuncak Modelleri

Örgü Amirugumi Oyuncak Modelleri

Evde Amigurumi Fil Örgü Oyuncak Yapımı

Birçok kişi tarafından örmesi zor olarak bilinen Amigurumi, aslında bilindiği kadar zor bir örgü değildir. Amigurumi örmesinde bize gerekli olan malzemeler 0 numara tığ ve örmek istediğiniz renkte ip. Örme işlemimiz tamamlandığında, farklı renklerde ve tarzlarda, örgü amirugumi oyuncak modelleri yapabilir hale geleceksiniz. Örüme ilk olarak sihirli halka yaparak başlıyoruz. Parmağınıza ipi dolayın, içinden tığı geçirerek, ilmek çıkarıyoruz ve bu sık iğne yaparak devam ettiriyoruz. Görüldüğü üzere halka oluştu, bu halkanın için 6 sık iğne yaparak devam ediyoruz. Sık iğne işlemini tamamladıktan sonra, ipliği çekip sıkıştırma işlemini yapıyoruz.

Evde Amigurumi Fil Örgü Oyuncak Yapımı
Evde Amigurumi Fil Örgü Oyuncak Yapımı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemleri istediğiniz boyuta kadar büyütebilirsiniz. 2. tura geçiyoruz, burada her ilmeğe 2 kez batarak, sık iğne yapıyoruz. 1 ilmeğe sık iğne yaparak, sonraki ilmeğe 2 sık iğne yaparak, istediğimiz boyuta getiriyoruz. Örgü Amirugumi oyuncaklarını istediğimiz boyuta kadar böyle devam ediyoruz. İstediğimiz boyuta geldiğinde eksiltme yapacağız, bu işlemi 1 sık iğne atlayarak yapıyoruz. Yan yana duran iki ilmeğin birini tığa alarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Son aşma olan içine elyaf doldurma aşamasına geldik. Amirugumi içine elyafı doldurduktan sonra, bitirme işlemini tamamlayınız. Yukarda anlatmış olduğumuz Amirugumi örme tarifini uygulayarak farklı renklerde ve isteğiniz büyüklükte, Amirugumi oyuncak modelleri örebilirsiniz. Bu modelleri kendi çocuklarınıza veya evinizin bir köşesi için örebileceğiniz gibi, bunların satışını da yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here